Repliik: Lõputu vastuolu

Vaidlustest baaride lahtiolekuaegade üle, pidutsejate lärmamisest ja kaaskodanike öörahu rikkumisest on Kuressaare näitel kohalikus ajakirjanduses juba üsna palju kirjutatud ning teema on minu meelest ka suures plaanis mõistliku lahenduse leidnud.

Kokkulepe ettevõtjatega ühise sulgemisaja suhtes on hea tulemus. Samuti on politsei valmisolek turvalisuse tagamiseks saanud tubli tõuke-torke.

Usun, et olukord varahommikuti Kuressaare kesklinnas normaliseerub ja mõnda aega ei pea seda teemat enam eraldi käsitlema.

Mõne aja pärast kerkib see teema aga uuesti päevakorda. Tean seda oma kogemustest ja seetõttu võtan asja suhteliselt rahulikult.

Mäletan aastaist, mil olin linnapea, et kesklinna heakorra ja turvalisusega tuli tegeleda ikka ja jälle. See ongi ühele väikelinnale iseloomulik.

Linnale, mis ühest küljest tahab olla turismikeskus ja külalislahke vastuvõtja kõikidele – nii omadele kui ka võõrastele –, teiselt poolt aga vaikne, rahulik ja kodune linnake linnakodanike jaoks, kelle elus on tormilisemad ajad juba mööda saanud. Väike, aga lõputu vastuolu. Nõuab pidevat tähelepanu ja tasakaalu otsimist. Tarkust valitsejate poolt ja mõistmist ajakirjanike poolt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 219 korda, sh täna 1)