Sõmera Kodus saab veel kolm hoonet korda

Selle aasta lõpuks saab kogu Sõmera Kodu kasutuses olev kompleks renoveeritud ja energiasäästlikuks. Mullu korrastatud hoonetele lisaks muutub tänavu soojaks veel kolm hoonet.

Nimelt kuulutas Riigi Kinnisvara AS sel nädalal välja hanke Sõmera Kodu kolme hoone osaliste renoveerimistööde projekteerimiseks. Hanketeate kirjelduse kohaselt tuleks hanke võitjal projekteerida osalised energiasäästutööd ja tagada ka järelevalve. Töid saab seejuures teha vastavalt riigi lubatud heitkoguse ühikutega kauplemise kokkuleppe alusel saadavate vahendite kasutamise tingimustele.

Riigi Kinnisvara AS-i kommunikatsioonijuhi Madis Idnurme sõnul järgneb projekteerimisele ehitushange ja tööd on kavas lõpetada aasta lõpuks.

AS-i Hoolekandeteenused kinnisvarajuht Karl Mänd ütles Saarte Häälele, et kõnealusest kolmest hoonest, mis tänavu korda saavad, on kaks eluhooned ja üks töökoda. Nende puhul tehakse vaid suurimat energiasäästu andvad ehitustööd, nagu akende vahetus, küttesüsteemi osaline rekonstrueerimine, katuse soojustamine jmt. 2013. aastal on Sõmera Kodu rekonstrueerimiseks kasutada 250 000 eurot.

2012. aasta jooksul rekonstrueeriti Sõmera Kodu kompleksis energiasäästlikumaks seitse klientide eluhoonet, päevakeskus ja söökla. Mänd tõdes, et paraku pole siiamaani saadud mullu rekonstrueeritud eluhoonetest ühte maja kasutusele võtta. Põhjuseks see, et möödunud aasta novembris toimunud põlengus sai see kannatada.

Selle hoone põlengujärgne taastamine lõpeb märtsi lõpuks, pärast seda alustab AS Hoolekandeteenused hoones sanitaarremondiga. “Eeldatavalt saame maja kasutusse võtta juulis,” arvas Mänd. 2012. aasta CO2 projekti lõppmaksumuseks kujunes ligi 2,4 miljonit eurot. Täiendavalt investeeris Hoolekandeteenused omavahendeid hoonete rekonstrueerimisse ligi 335 000 eurot.

Lisaks nimetatud hoonetele kuulub Sõmera Kodu kompleksi veel üks elumaja, mis on rekonstrueeritud 2006. aastal. Mitteeluhoonetest on Sõmeral veel saun-pesumaja ja Sõmera klubi ning mõlemad hooned on kavas võõrandada. Klubihoone enampakkumine on juba välja kuulutatud, pakkumiste tähtaeg on 30. mai.

Nn eluhoonest nr 2, mis on rekonstrueerimise ajaks ajutiselt kasutusele võetud, on kavas kliendid esimesel võimalusel mujale kolida ning tulevikus läheb hoone lammutamisele.

Peale Sõmera Kodu on Karl Männi sõnul sel aastal kavas investeerida saastekvootide müügist saadud raha ka Kogula eakatekodu CO2-heitmete vähendamisse. Selleks viiakse Kogula eakatekodu üle maaküttele. Projekti eeldatav maksumus on 35 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 517 korda, sh täna 1)