Saaremaalt alguse saanud lõkkeüritus otsib toetajaid (6)

Saaremaalt alguse saanud lõkkeüritus otsib toetajaid

MUINASTULED VEEBI: Idee sai alguse Kärlal saunas istudes ja arutades, kui palju Eestis õigupoolest muinastulede ööd tähistatakse. Foto: arhiiv

Kord aastas, augusti viimase laupäeva õhtul, on kombeks saanud süüdata Läänemere kallastel nii palju üksteise nähtavuse ulatuses olevaid lõkkeid, et neist moodustuks sadu kilomeetreid pikk jada.

Hooandja portaal, mis aitab loomingulistel inimestel ja nende väärt ideedel rahalist toetust koguda, võimaldab muinastulede öö eestvedajate kinnitusel teha lõketeketti heade kaasaaitajate toel sadu kilomeetreid pikemaks. Süsteem, mille jaoks raha kogutakse, aitaks ilusat mõtet kandvasse ettevõtmisse kaasata palju rohkem inimesi.

2009. aastal otsustas seltskond Saaremaal, nende hulgas Kärlal võrsunud Mairold Vaik, hakata koguma infot muinastulede ööl süüdatavate lõkete kohta. Vaik tõdes, et hea idee sai alguse Kärlal saunas istudes ja arutades, kui palju Eestis õigupoolest muinastulede ööd tähistatakse.

“Vanematekodus tulin mõttele, et sel augustiõhtul võiks ümber Saaremaa luua katkematu lõketeketi. Tegime sõpradega veebilehe www.muinastuled.ee ja selgus, et oma eesmärgi täitsime juba järgmisel aastal kogu Eestis!” rõõmustas ta.

Nüüd on muinastulede öö vabatahtlikel korraldajail Mairold Vaigu sõnul soov moodustada ümber Läänemere virtuaalne-reaalne lõketekett ja selleks on vaja kaasajastada lõkkekaardistajate IT-võimalusi.

“Kui Saaremaalt alguse saanud idee saarlaste toel hoogu juurde saab, ei jää see märkamata kaugemalgi,” kinnitas ta. Vaigu roll on kõige selle juures vabatahtlikuna lõkkeid kaardistada ja inimesi mere äärde kutsuda.

Lisaks eelregistreerimise süsteemile tahavad lõkkeürituse korraldajad arendada mobiilseadmetel põhinevat geoteenust, mille abil on oma lõkkest võimalik reaalajas teada anda. Ka tagasiside toimuvast oleks siis n-ö on-line. Osaliselt kulub kogutav raha ka turunduskanalite kasutamiseks nii Eestis, Lätis kui ka Soomes. Töö tehniline osa plaanitakse valmis saada enne juunikuud. Et kogu interaktiivne ja tehniline pool oleks lihtsalt kasutatav ja täiuslik, tuleb korraldajail kokku saada vägagi korralik summa – 8800 eurot.

Lähemalt saab ettevõtmise kohta uurida ja võimaluse korral ka oma panuse anda veebiaadressil www.hooandja.ee .
Oluline on meeles pidada, et annetusi kogutakse aprilli lõpuni, et hooandja.ee veebilehel saab annetusi teha ka Facebooki kasutajakonto abil sisse logides ning üks inimene võib annetuse teha ka oma seltskonda või kolleege esindades, koormamata neid veebilehel kasutajakonto tegemisega.

Kõik, kes muinastulede ööle Hooandja veebiküljel rahaliselt hoogu annavad, saavad olenevalt annetatud summast endale mälestuseks midagi ilusat.

VAATA VIDEOT!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 720 korda, sh täna 1)