Noor kunst vallutas Ajamaja (2)

Noor kunst vallutas Ajamaja

ÜKS NOORTEST KUNSTNIKEST: Hanna Aksalu on üks neist õnnelikest ja andekatest noortest, kelle tööd Ajamaja galeriisse näitusele jõudsid. Foto: Sander Ilvest

Tänu noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammile Entrum on Kuressaares Ajamaja galeriis eilsest üleval näitus “Noor kunst” ehk kohalike andekate noorte joonistused, fotod, maalid.

Näituse üles seadmisega oli eile päeval ametis nooruke Jane Treima, kes ütles Kadi raadio “Keskpäevatunni” saatele antud intervjuus, et Ajamaja galeriis näeb seni laiemale avalikkusele tundmatute kunstnike loomingut.

Mainitud Entrum, tänu millele näitus teoks sai, on Eesti Energia eestvedamisel läbiviidav noorte ettevõtlikkuse arendamise programm. “Selle raames tegime oma projekti ja korraldasimegi nüüd selle näituse,” selgitas Treima.
Noorte kunstitöid asuti näituse tarvis koguma reklaamplakatite abil. “Et noored annaksid meile ise teada, kui nad teavad kedagi andekat või teevad ise midagi.”

Jane Treima sõnul läks infokogumisega väga hästi, sest näituseks vajalikud tööd saadi kenasti kokku. Töid laekus nõnda palju, et pigem jäi neid ülegi – päris kõik poleks lihtsalt galeriisse ära mahtunud. Korraldajad valisid laekunud tööde hulgast välja oma lemmikud ning kõigi nende seast valiti omakorda tööd, millel õnnestus nüüd Ajamajja eksponeerimisele pääseda.

Näituse tarvis saadetud teoste põhjal võib julgelt öelda, et noortel on kätt ja silma joonistamise peale. “Kõige rohkem laekuski joonistusi, peamiselt hariliku pliiatsiga tehtud töid. Samas oli ka fotosid päris palju,” tähendas algaja kuraator. Enamjaolt on näitusel väljas Saare maakonna noorte tööd. Siiski, vaatamiseks on välja sätitud ka ühe naabersaarel Hiiumaal elava neiu fotod.

Jane Treima on seda meelt, et nii mõnestki “Noore kunsti” näitusel väljas oleva töö autorist võib tulevikus saada kunstnik. “Saaremaal on väga palju andekaid noori. Meil on tõesti paar väga head tööd seal teiste seas,” kinnitas ta.

Kohalike noorte kunsti saab Ajamajja uudistama minna terve kuu, sest eile pärastlõunal pidulikult avatud näitus on avatud täpselt 6. aprillini. Äramärkimist väärib ettevõtmise juures seegi, et näitusel olevate tööde müügiga kogutakse raha MTÜ Saaremaa Loomade Turvakodu toetuseks. Seega, kui keegi soovib sealt mõnda tööd oma koduseina ehtima, võib ta kindel olla, et tema raha läheb heategevuseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 583 korda, sh täna 1)