Vaba Rahva Laul tuleb teist korda (8)

Eile andis Kuressaare linnavalitsus oma istungil loa ürituse Vaba Rahva Laul korraldamiseks. 

Ürituse peakorraldaja, Kärla kandi mees Ülo Kannisto teeb suviseks suurürituseks juba ettevalmistusi.

Läinud aastal kogunes esmakordselt toimunud Vaba Rahva Laulule kaks tuhat inimest, lauljaid oli laval nelisada. “Sel aastal saame 20. augustil taasiseseisvumispäeva esmakordselt tähistada olukorras, kus praegune Eesti vabariik on kauem kestnud kui esimene Eesti vabariik,” ütles Ülo Kannisto. Ta lisas, et see on taas selline murdepunkt, mida väärikalt tähistada, ning just väga hea päev ilusate eestikeelsete laulude laulmiseks.

Esinejatest on seekord lubanud kindlasti osaleda mitmed tuntud ja armastatud lauljad. Näiteks on lubaduse andnud Ivo Linna, Söörömöö – viieliikmeline saarlastest koosnev vokaalansambel, mille koosseisus on Tuuli Rand, Maria Väli, Maarja Aarma, Mari-Liis Aljas ja Teele Viira. Samuti on oma jah-sõna öelnud Uku Suviste, Boris Lehtlaan ja Henn Rebane.

Kui möödunud aastal esinesid Saare maakonna koorid, siis kuna tänavu toimub 8. juunil Saare maakonna 50., juubelilaulupidu, seekord koore ei kaasata.

Ühislaulmist juhib Gerli Padar, keda saadab ansambel Onud. Kindlasti osalevad ka ansambel Helios ja Kuressaare linnaorkester. Kannistol on plaanis saavutada kokkulepe ka mõne rahvatantsurühmaga. “Kuna ma ise olen rahvatantsust väga vaimustatud ja mulle tundub, et rahvatants on saavutamas üha suuremat populaarsust, siis usun, et rahval oleks kena vahepeal hoogsaid tantse vaadata,” arvas Kannisto.

Kui läinud aastal esitati kokku 36 laulu, siis seekord on neid plaanis ligi 30. Laulude valiku teevad esinejad ise. Kava pannakse kokku elavas arutelus esinejatega.

Pääse üritusele maksab tänavugi 5 eurot, mille eest saab ka “Vaba rahva lauliku”, et kaasa laulda. Publik võiks korraldaja sõnul kaasa võtta ka sinimustvalgeid lipukesi. Ülo Kannisto lisas, et pileti hind on vaid 5 eurot tänu sellele, et üritusele on õla alla pannud mitu sponsorit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 086 korda, sh täna 1)