Saarlane reisib aina enam (2)

Saarlane reisib aina enamSaarlased reisivad üha rohkem, kinnitavad Saaremaal tegutsevate Wrisi ja Estraveli reisibüroo esindajad.

AS-i Estravel Kuressaare büroo vanemreisikonsultant Piret Juhi andmeil olid lõppeva talvehooaja suuremad müügihitid suusa- ja soojamaareisid.

“Valdavalt ikka viimased – Egiptusse, Kanaaridele, Dubaisse, ka Dominikaani, Taisse ja Indiasse,” loetles Juht.

Praegu ostetakse enim reise kuumadesse suvesihtkohadesse – Lõuna-Hispaaniasse, Kreetale, Türki, Vahemere ümbruse kuurortidesse.

“Kaugemaisse paigusse – Aasiasse, Lõuna-Ameerikasse – lähevad juba kogenumad reisijad, kes ostavad meilt vaid lennukipileti ja majutuse,” ütles Juht. “Sel juhul pannakse programm, mida kohapeal vaadata, kuhu sõita, ise kokku.”

Kogenumad käivad omal käel

See, kas ostetakse pakettreis või eelistatakse sihtkohas omal käel hakkama saada, sõltub inimeste reisimiskogemustest, lausus Piret Juht, lisades: “Mida vähem kogemusi, seda enam eelistatakse pakettreise.”

Populaarsemate riikide seas, kus omal käel ringi reisitakse, on tema andmeil USA, Lõuna-Ameerika ja Tai.

Piret Juhi sõnul läheb Estravelis reiside müük pärast masuaastaid aina tõusvas joones – saarlased reisivad üha enam.

Kuigi Estravelil on büroosid üle Eesti, pole Kuressaare esinduse kliendid ainult Saare maakonna elanikud, kinnitas Juht. “Päris palju teenindame inimesi väljastpoolt Saaremaad,” märkis ta.

AS-i Wris Saaremaa büroo juhataja Anne Saare hinnangul on soojamaareisid praegu, märtsi alguses jätkuvalt popid. “Kuna koolivaheaeg on tulemas, kuuluvad edetabeli tippu endiselt Egiptus ja Tenerife – on ju need lähemad soojad kohad, kuhu praegu minna on,” nentis ta.

Samas ostetakse reise ka kaugematesse paikadesse – Bali saartele, Mehhikosse, Indiasse. Just India on kaugematest sihtpunktidest eriti hinnas.

Suur müügihitt on noorte seas aga üheotsapilet Austraaliasse. “Sinna sõitjaid on lausa hämmastavalt palju,” tõdes Saar. “Eks nad tööle lähe. Minnakse üksi, kahe-kolme-neljakesi.”

Puhkusepaikadena on aga endiselt hinnas Türgi ja Itaalia, lausus Saar. “Need on ju lühikese lennusõidu kaugusel ja suhteliselt soodsa hinnaga reisid.”

Tema sõnul on saarlaste seas moes ka linnareisid – Rooma, Prahasse, Istanbuli – ning aasta läbi, mitte ainult soojal ajal, samuti mandril asuvate spaade külastamine.

Reisivad koolivaheajal

Seda, et reisitakse pigem suvel, puhkuste ajal, Anne Saare sõnul öelda ei saa. “Kõige popimad ajad on hoopis koolivaheajad,” väitis ta, lisades, et märtsikuisele koolivaheajale jäävad reisid on üsna varakult välja müüdud.

“Praegu tehakse broneeringuid juba järgmise kooliaasta oktoobrivaheaja reisidele,” lausus Saar. “See näitab, et Eesti inimene on hakanud oma asju kaugemale ette planeerima, mitte ei jäta viimasele minutile.”

Ka Saare sõnul on pärast majanduskriisiaastaid rohkem reisima hakatud. Samas nentis ta, et reiside hinnad on tõusnud.

“Kui varem sai Egiptuses või Türgis 300–400 euroga ära käidud, siis nüüd on selliseid sooduspakkumisi väga harva,” tõdes ta.

Samas on sooduspakkumised väga populaar-sed. “Näiteks praegu on meil soodustused reisidele Costa del Soli, Mallorcale ja Sorrentosse ning sel puhul kehtib küll reegel – kes ees, see mees,” ütles Anne Saar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 720 korda, sh täna 1)