Sagor kordas maailmarekordit (1)

Sagor kordas maailmarekordit

MAAILMAREKORD: Selle tõmbega kordab kahekordne maailmameister Rait Sagor maailmarekordit. Foto: Mihkel Laurits

Laupäeval Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel klassikalises jõutõstmises kordas Rait Sagor jõutõmbe maailmarekordit.

“Algselt oli algraskuseks pandud 290 kg, aga soojendusel tundsin, et kang on väga kerge,” rääkis kehakaalus kuni 105 kg võistelnud Sagor, keda kaks esimest ala ei olnud eriti väsitanud.

Nii otsustas saarlane alustada 300 kilogrammiga, mis alistus erilise pingutuseta. Teiseks katseks lasi ta kangile ilma mõtlemata panna Eesti rekordi 320 kg, sest oli oma võimetes kindel ja raskusega polnudki probleeme.

“Siis mõtlesime, et palju peale panna, ja algul otsustasime 330 kg kasuks,” selgitas Sagor. Kuna kolmanda koha saanud mees ei suutnud aga 320,5 kg üles tõmmata, pani saarlane sõu mõttes kangile 340 kg.

“Tõmbasin ära ja usun, et jäi ka väike varu,” märkis sooritusega väga rahule jäänud ja maailmarekordit korranud Sagor. “Mõttes on kunagi ka 350 kg ära proovida, aga peab veel trenni tegema, ja selleks on lihtsalt vaja rahvusvahelist võistlust.”

770 kilogrammiga hõbemedali võitnud Rait Sagor rääkis, et ta võttis seekordset võistlust siiski rohkem vahevõistlusena ja kontrollis hetkevormi, kuna põhieesmärk on ikkagi aprillis Prahas toimuvad Euroopa meistrivõistlused.

“Võistlust võtsin mõnuga, sest teadsin, et Alex Edwar Raus on ilma varustuseta väga tugev, ja nii ma teist kohta sihtisin,” lausus Sagor, kes sai kükis suhteliselt kergelt kirja 252,5 kg, kuid surumises piirdus 177,5 kg.

Samal võistlusel võitis kehakaalus kuni 83 kg Aimar Kuusnõmm 626 kilogrammiga (210 + 160 + 256, Eesti rekord) kuldmedali, kehakaalus kuni 74 kg sai Gunnar Kuusnõmm 525 kilogrammiga (170 + 145 + 210) kolmanda koha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 581 korda, sh täna 1)