MTÜ ostab 100 lammast rannamaastikke hooldama (8)

Poollooduslikke kooslusi hooldav ja taastav MTÜ Väikese Väina Loodushoid toob mägiveiste kõrvale maid korrastama ka sadakond lammast.

“Sõlmisime hankelepingu ära ja lambad tulevad hiljemalt mai alguses,” ütles Väikese Väina Loodushoiu liige Mario Talvist.

Projekti “Ida-Saaremaa puisniitude ning loopealsete taastamine ja säilitamine“ väljakuulutatud lammaste ostu hankega ostetakse Saaremaalt ja Lõuna-Eestist kokku 100 utte ja kolm tõujäära.

Esmalt jäävad lambad vähemalt juuli keskpaigani Orissaare külje alla Väikese väina äärde rannaniidule, kus viimastel aastatel on maad hooldanud Šoti mägiveised ja karjatatud kohalike inimeste lambaid.
“Kui tahad paremat tulemust saada, siis on hea, kui karjatatakse koos erinevaid loomi – üks loom sööb üht ja teine loom teist liiki taimi,” rääkis Talvist.

Suve teisel poolel kavatsetakse lambad viia rohtu sööma taastatavatele puisniitudele Orissaare ja Laimjala vallas, kus lammaste ülesanne on asuda väheväärtuslikest puudest ja võsast puhtaks tehtud ja niidetud puisniidul võitlusse tärkava juurevõsaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 725 korda, sh täna 1)