Incap loodab kehvast olukorrast välja rabeleda (13)

Incap loodab kehvast olukorrast välja rabeleda

SUVEL VALMIS LAIENDUS: Läinud suvel oli firmal rõõmu kui palju – valmis Kuressaare tehase juurdeehitis. Linti lõikasid augusti lõpul pidulikult siinne peadirektor Sami Kyllönen (vasakul) ja Incapi korporatsiooni president Sami Mykkänen. Foto: Sander Ilvest

Läinud nädalal teatas Soome äriajaleht Kauppalehti, et Kuressaareski tehast omav Incap on pankroti äärel. Firma kinnitusel oli artikkel üledramatiseeritud ja olukord pole kaugeltki nii hull. Nõrgas seisus ollakse aga siiski.

“On tõsi, et me rahaline olukord on üsnagi nõrk ning me vajame suuremat rahastamist,” kinnitas Saarte Häälele firma rahalist seisu kommenteerinud Incapi korporatsiooni kommunikatsioonijuht Hannele Pöllä.

Tema sõnul hõlmavad nende sammud praeguse olukorra parandamiseks muu hulgas pangaga läbirääkimiste pidamist. Incap plaanib kommunikatsioonijuhi andmeil sel kevadel nt aktsiaemissiooni ning Kauppalehti andmeil usub Incapi korporatsiooni president ja tegevjuht Sami Mykkänen emissiooni õnnestumisse. Pöllä sõnul tehakse vastavad otsused tõenäoliselt juhatuse iga-aastasel üldkoosolekul aprilli alguses. “Valmistame juhatusega ette spetsiaalset programmi meie kasumlikkuse parandamiseks,” sõnas ta.

IV kvartal oli kehv

Hannele Pöllä möönis, et kuna nende Kuressaare tehas ja tütarettevõte Eestis üleüldse on osa Incapi korporatsioonist, on loomulik, et raskuste korral on see tuntav kõigis üksustes. “Meie tulud olid 2012. aasta neljandas kvartalis oodatust mõnevõrra madalamad ja samal ajal mõned kulud kasvasid.”

Samas kinnitas kommunikatsioonijuht, et Incap on võrreldes eelmise aastaga praegu palju paremas seisus, sest üleüldine kahjum on korporatsioonil vähenenud miljoni euro võrra (–1,7 miljoni euro pealt 2011. aastal –0,7 miljoni euro peale aastal 2012).

Asjade sujuvamaks toimimiseks on firma pidanud tegema ümberkorraldusi töötajaskonnas ning seda kõigis üksustes ja tegevuses. “Seda põhjusel, et kohandada oma tegevust vastavalt nõudlusele ja parandada kasumlikkust,” kinnitas ta.
Koondamistest Incapis kirjutas Saarte Hääl läinud aasta lõpupoole. Siis tunnistas Hannele Pöllä, et nad on viimastel kuudel väga põhjalikult analüüsinud Kuressaare tehase tootlikkust, misjärel on selgunud, et tööjõudu on pisut liiga palju. Seda nii kontoritöötajate kui ka detailide komplekteerijate poole peal. Toona tõdes ta, et hinnanguliselt tuleb läbi vaadata töökohti kuni kuue protsendi ulatuses.

12 töötajat vähem

“Töötajate arv on meil Eestis 2012. aastal vähenenud 12 inimese võrra,” täpsustas Pöllä läinud nädalal. “Üks vähendamise põhjusi oli asjaolu, et meil ei toodud kõiki tooteid Helsingi tehasest Kuressaarde üle. Mõningad tooted võeti tootmisest üldse välja,” põhjendas Pöllä, lisades, et nii oli ka tulu oodatust väiksem.

Korporatsiooni kommunikatsioonijuhi kinnitusel on neil kindel plaan Kuressaares töötajaid juurde palgata sõltuvalt nõudlusest ehk teisisõnu kohe, kui tehas saab taas rohkem tellimusi.

“On väga raske tuleviku kohta midagi kindlat öelda, sest see on tüüpiline meie äri, et turu väljavaade on väga lühike. Meie sõltume oma klientide edukusest turul,” märkis Hannele Pöllä. Tema kinnitusel on Incapi Tallinna kontori olulisus korporatsiooni jaoks aina kasvamas. Nii on näiteks lisaks firma tegevjuhile Tallinna kontoris kohapeal ka finantsjuht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 047 korda, sh täna 1)