Grete Paia: ma poleks Eurovisioni jaoks küps (10)

Grete Paia: ma poleks Eurovisioni jaoks küps

MÕLEMAD VÕITJAD: 17-aastane Kuressaare koolitüdruk Grete Paia oli Eesti Laulul vaieldamatu võitja, ehkki jäi napilt teiseks Birgit Õigemeele järel. Foto: Ahto Sooaru / Delfi

Teine koht konkursil Eesti Laul tuli üllatusena nii saarlanna Grete Paiale kui ka temaga koostööd tegevale muusikaprodutsendile Sven Lõhmusele.

Oma teist kohta konkursil Eesti Laul hindab Grete Paia uskumatuks saavutuseks, millest poleks osanud unistadagi.

“See oli nii suur rõõm, et pole mulle veel kohale jõudnud – maailma parim tunne,” tunnistas Paia. “Ise mõtlesin, et oleks ülivägev, kui esiviisikusse jõuaksin. Olen nii tänulik kõigile, kes minusse uskusid ja mu poolt hääletasid.”
Oma ülesastumist finaalkontserdil kommenteeris Paia sõnadega: “Eks mul närv oli sees ning mu esinemise kohta ei saa öelda, et see oli kõik, milleks võimeline olnuksin. Aga ega selle lauluga mu vokaalsed võimed välja tulegi.”
Samas leidis Grete, et tema esinemine oli võrreldes poolfinaaliga suur edasiminek: “Mu emotsioon oli seal laval igatahes võimas.”

Grete sõnul on ta muusikategelastelt kuulnud arvamusi, et just tema pidanuks Eurovisionile Eestit esindama minema. Ise ta nii ei arva. “Olen esinedes siiski veel veidi ebakindel ega tea, kuidas ma taolisele pingele vastu peaksin. Seetõttu on mul hea meel, et läheb Birgit [Õigemeel] – tema on juba “vana kala” ja teeb oma asja väga hästi ära. Las mina veel harjun lauljana ning saan kogemusi.”

Teine koht oli suur kingitus, ütles Grete ülesastumise kohta Saarte Häälega vestelnud muusikaprodutsent Sven Lõhmus.

“Meie eesmärk oli Gretele lihtsalt head promo teha ja teda eesti rahvale tutvustada. Mõtlesime, et anname endast kõik ja vaatame, kuidas läheb. Läks aga oodatust paremini.”

Lõhmus tunnistas, et ei uskunud siiski, et Paia võiks finaalis viimaste hulka jääda – oli ta ju selleks hetkeks rahva suure poolehoiu võitnud.

Küsimusele, mida Eesti Laulu teine koht Gretele kui lauljale kaasa toob, vastas Lõhmus: “Töö läheb lahti – üritame kähku saada kokku esinemisprogrammi, et saata Grete esinema lavadele ja klubidesse üle Eesti. Samuti on varsti tulemas uus lugu.”

“Enne suve peaks välja laskma teise singli,” tähendas Paia.

Plaati on Grete Paialt Lõhmuse sõnul oodata ehk sügiseks. “Praegu võtan asja rahulikult ja pühendun õppimisele, et kooliasjadega jälle järje peale jõuaksin,” rääkis Kuressaare gümnaasiumi 11. klassis õppiv Grete. “Siis saan jälle rohkem muusika ja laulmise peale mõelda.”

Sel laupäeval saab Grete Paiat esinemas näha-kuulda aga Pärnu ööklubis Vaarikas.

Eesti Laulu konkursi võitis Birgit Õigemeele esitatud Mihkel Mattiseni ja Silvia Soro laul “Et uus saaks alguse”. Rahvahääletuse teises voorus jagunesid Õigemeelele ja Paiale antud hääled väga napilt, 51:49.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 758 korda, sh täna 1)