Täna pannakse hundijahile punkt (6)

Täna pannakse hundijahile punkt

VÕHMA HUNDID: Kokku lasti hundijahihooajal 1. novembrist kuni eilseni Saare maakonnas neli hunti. Fotol jaanuaris Võhma mail lastud hundid. Foto: Rain Nurmik

Homsest võivad Saaremaa hundid kergemalt hingata, kuna hundijahihooaeg lõpeb 28. veebruariga. Jahiseaduse kohaselt väljastatud jahiload pikendamisele ei kuulu.

Keskkonnaameti jahinduse spetsialist Ivar Marlen täpsustas, et korduvate kahjustuste korral on keskkonnaametil võimalik kahjustuste vältimiseks ja ennetamiseks anda kahjustuste piirkonnas välja eriluba hundi küttimiseks väljaspool jahihooaega.

Saaremaa jahimeestelt saadud viimase seireinfo põhjal on teada, et saarel on vähemalt kolm hunti. Kuna viimasel paaril nädalal on toimunud üsna intensiivne huntide piiramine Saare- ja Hiiumaal, ei saa välistada ka huntide liikumist üle jää Saare- ja Hiiumaa vahet.

Sama meelt on Saarte jahimeeste seltsi juht Ilmo Torn. Tema kinnitusel aeti viimastel nädalatel aktiivselt hundikarja jälgi ja ühel hetkel kadusid jäljed käest. “Kui neile ikka pidevalt valu anda, siis võivad nad üle jää ära putkata küll,” usub Torn.

Anu Sarapuu Hiiumaa jahimeeste seltsist väitis aga vastu, et nende jahimeeste arvates on Hiiumaa hundid üle jää Saaremaale pulma läinud. “Kuidagi vaikseks on jäänud viimasel ajal huntide koha pealt,” märkis Sarapuu.

Ilmselt maksab ka saar-lastel arvesse võtta keskkonnaministeeriumi asekantsleri Andres Talijärve vastust hiidlaste kirjale huntide ohtlikkuse kohta. Nimelt kirjutab Talijärv, et kui rääkida inimeste ründamisest huntide poolt, toimus viimane selline rünne Eestimaal 1870-ndatel aastatel.

“Seega hunti karta meil mingit põhjust ei ole. Veel vähem peaksime me hundiga hirmutama oma lapsi. Kuna tegemist on äärmiselt ettevaatliku ja pelgliku loomaga, on isegi tema nägemine vabas looduses üliharuldane,” seisab kirjas.

Keskkonnaamet andis selleks hundijahihooajaks Saare maakonnale 8 hundi küttimise limiidi. Eile olid jäljeajajad veel metsas, kuid positiivse tulemuse suhtes Ilmo Torn eriti optimistlik ei olnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 086 korda, sh täna 1)