Sotsiaalministeerium tunnustas Imbi Jäed (3)

Eile toimus Estonia talveaias esmakordselt maakondlike terviseedendajate tunnustamisüritus. Igal aastal hakatakse tunnustama kuni 15 inimest, igast maakonnast ühte. Sel korral pälvis Saare maakonnast tunnustuse maavalitsuse terviseedenduse spetsialist Imbi Jäe.

Terviseedendajate tunnustamise üritus hakkab toimuma alati veebruaris ja seda korraldab sotsiaalministeerium, mis tähendab, et aasta jooksul on kõikidel aktiivsetel terviseedendajatel võimalus silma paista ja järgmise aasta alguses riiklik tunnustus vastu võtta.

Sotsiaalminister Taavi Rõivas tõdes tunnustusüritusel, et eestlased on üha enam teadlikumad tervislikest eluviisidest ning see teeb ainult rõõmu. “Tervis on just üks selliseid valdkondi, millesse panustades saavad inimesed oma elukvaliteedi parandamiseks ise palju ära teha,” tähendas ta. Tänavu tunnustati ministri sõnul neid terviseedendajaid, kes on aidanud teadlikkust tõsta toitumise ja liikumise valdkonnas. “Aitäh siinkohal kõigile maavalitsustele, kes aitasid paljude tublide inimeste seast need kõige tublimad üles leida,” lisas minister Rõivas.

Iga aasta alguses edastab sotsiaalministeerium maavalitsustele aasta tähtsaima teema, mis on aluseks maakonnas tunnustust vääriva inimese väljavalimisel. Tunnustamise süsteem ei ole piiratud ainult maavalitsuste või kohalike omavalitsuste juures töötavate spetsialistidega, tunnustamiseks võib esitada kõiki inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevatöö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 799 korda, sh täna 1)