Salme elu edendajaks tunnistati Anseküla selts

Salme elu edendajaks tunnistati Anseküla selts

SELTSI SAJANDISÜNDMUS: Anseküla põllumeeste seltsi jaoks kujunes lausa sajandisündmuseks seltsimaja avamine möödunud sügisel. Avamistseremoonial jäid pildile (vasakult) Egon Sepp, Olavi Oeselg, Rein Timm, Elve Lepik ja Rein Seema. Foto: Aare Laine

Eesti Vabariigi 95. sünnipäevale pühendatud pidulikul aktusel tunnustatakse Salme rahvamajas pühapäeval valla aasta tegijatena ja elu edendajatena Anseküla põllumeeste seltsi, kirjanik Adena Seppa ja vallavolikogu vanimat liiget Hans Varrist.

Salme elu edendaja stipendiumi pälvib Anseküla põllumeeste selts. Kirjanik Adena Sepale otsustas vallavolikogu määrata Salme valla aasta tegija stipendiumi ja volikogu vanim liige Hans Varris võtab vabariigi aastapäeval vastu stipendiumi elutöö eest kodukandis.

“Salme valla stipendiumide eesmärk on tunnustada ja tutvustada üldsusele inimesi, kes on oma tegevusega saavutanud tähelepanuväärseid tulemusi. Anseküla põllumeeste seltsi tegevus on aasta-aastalt aktiviseerunud.

Möödunud aastal sai valmis seltsimaja. Adena Sepa kirjutatud raamatud on populaarsed nii kodukandis kui ka kaugemal. Hans Varris on aastakümneid volikogu liikmena ja külaelu edendajana aidanud kaasa kodukandi arengule,” ütles Salme vallavolikogu esimees Meelis Juhandi.

30-liikmelise Anseküla põllumeeste seltsi eestvedaja Elve Lepik tundis tunnustuse üle siirast rõõmu. Suursündmuseks seltsi elus oli uue seltsimaja avamine möödunud sügisel. Tookord pidas Elve Lepik seda lausa sajandisündmuseks. Seltsimaja pakub sõrulastele uusi tegutsemisvõimalusi. Hoones saavad tegutseda nii seltsid kui ka muusikakollektiivid, laste- ja taidlusringid.

Seltsimajast on saanud kodu pärimusmuusikakollektiividele Ammuker ja Küi. Möödunud aasta lõpus loodi 28-liikmeline Anseküla segakoor. Dirigent on Anu Lepik, kes kord kuus sõidab Tartust kodukanti lauljaid juhendama. “Saaremaa laulupeo repertuaari omandamine läheb hästi,” andis Elve Lepik teada.

Tänavuse aasta plaanid on seltsil tehtud. Pärandkultuuriaasta üritused terendavad ees. Maapäeva tähistatakse samuti. Maja teine korrus on vaja lõplikult välja ehitada. Kooriharjutusteks läheb klaverit tarvis ja seegi on plaanis soetada. Ülalpidamiskulude vähendamiseks paigutatakse hoonele päikesepaneelid.

Pidulik kontsertaktus algab Salme rahvamajas pühapäeval kell 12. Vallarahvale esinevad Salme põhikooli õpilased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 190 korda, sh täna 1)