Naabrite kingitud süntesaator teeb päevad sisukamaks (2)

Naabrite kingitud süntesaator teeb päevad sisukamaks

MUUSIKA TEEB TUJU HEAKS: Elupõline muusikamees Vello Medri istub kodus iga päev naabrite kingitud süntesaatori taha ja laseb lauludel kõlada. Foto: Sander Ilvest

Leisi aleviku Kalda tänava elanik Vello Medri meenutas eelmisel nädalal aasta tagasi (5.02.2012) juhtunud ränka tuleõnnetust, mis röövis tema eakalt emalt elu, tekitas peremehele tervisekahjustusi ning hävitas osa maja sisustusest.

“Aasta oli raske. Eriti halvasti tundsin ennast tuleõnnetuse järel. Tänu tollal veel tegutsenud Leisi kutselise päästekomando operatiivsele tegutsemisele jäi maja alles. Kindlustusfirma RSA hüvitas kahju.

Orissaare ehitusfirma Ores töömehed renoveerisid elamu. Salvestasin iga päev meeste tööd kaameraga. Nüüd on mul sellest poolteist tundi materjali,” rääkis 13. veebruaril 76-aastaseks saav vitaalne vanahärra.

Kuna kahjutules sai kannatada teada-tuntud muusikamehe väärtuslik pillikogu ja üsnagi uus süntesaator muutus kasutamiskõlbmatuks, otsustasid naabrid, Suusteri ja Salmineni pere õnnetuse läbielanud mehele uue muusikariista kinkida.

Nüüd võib aastakümneid tagasi mitmes Tallinna ansamblis pillimehena tegutsenud Vello Medri oma uhiuuel süntesaatoril külalisi mängu ja lauluga rõõmustada.

Jõulude ajal kehastas staažikas muusik Angla pärandkultuurikeskuses üht väga tähtsat punases kuues meest, kes külalistele mängis, laulis ja kingitusi jagas.

Järgmisel aastal kavatseb vanahärra Kanada Medridele külla sõita. “Õpin inglise keelt. Medrisid on seal ligi 3500. Tõsi, kõik nad ei kanna enam Medri nime ja eesti keelt nad ka ei oska. Tahan oma muusikapaladest korraliku plaadi salvestada, mida neile kinkida,” rääkis Vello Medri.

Koos soomlastest sõpradega on Vello Medril kavas jahiga Saaremaalt Gotlandile purjetada. Eeloleval suvel võõrustab Tallinnas eelmise sajandi keskel kultuurharidustööd õppinud saarlane oma kursusekaaslasi. Teiste hulgas on lubanud Saaremaa sõidu ette võtta näitleja Ines Aru.

“Võibolla korraldame huvilistele ka ühe väikese kontserdi. Leisi pakub selleks ju palju võimalusi,” arvas pillimees ja Tammsaare-teatris näitlejanagi tegev olnud Medri.

Elujõudu ja erksust saab vanahärra nn munkade võimlemisest. Pärast igahommikust gümnastikat kallab ta end külma veega üle. Leisi kooli ujulas käib ta kaks korda nädalas. Kuu aja jooksul saab ujutud lausa kilomeetreid.

Aastakümneid Tallinnas elanud ja juhtivatel ametikohtadel töötanud Vello Medri peab Leisi alevikku väga mõnusaks elupaigaks.

“Meil on siin oma spaa – kooli ujula koos saunadega. Tihti käin kinos. Naabrid on head. Leisi on üks mõnus paik,” võttis 76-aastaseks saav vanahärra pensionäri elu kokku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 788 korda, sh täna 1)