Haigena tööleminek: iga sent on väärtuslik

Haigena tööleminek iga sent on väärtuslik

EI PEA VASTU: Päästja töö on ülimalt vastutusrikas ja ka ohtlik. Haigena tööle minek on selle töö puhul kindlasti kõrgendatud ohuga enda ja teiste suhtes. Õnneks kohalikus päästekomandos on seda mõistetud. Foto: Egon Ligi

Nina tilgub, on köha, pea valutab. Kas selliste sümptomite puhul jääb töötaja lihtsalt koju? Uuringud näitavad, et suures osas mitte. Mõte haiguspäevade tõttu kaotatud rahast paneb enamuse inimestest ikkagi haigena tööle minema. Olgugi see ohtlik nii endale kui ka teistele.

Jaanuaris viis tööportaal CV Keskus läbi uuringu, millest selgus, et 58% töötajatest ei võta pidevalt haiguslehte välja. Seda peamiselt seetõttu, et kolm esimest tasuta haiguspäeva paneb rahakotile korraliku põntsu. Põhjuseid on ka teisi: hirm töökoha kaotuse ees või haiguse tõttu hiljem suurenev töökoormus, mistõttu tuleb terveks saades teha lihtsalt topeltööd. Vaid 6% vastanutest ütles, et nemad jäävad haigestudes koju.

Saarte Hääl püüdis uuringut tõestada või ümber lükata. Kahjuks näitas Saarte Häälega vestelnute meelsus, et asjad ongi nii, nagu nad uuringus kajastusid. Uhke oma käitumise üle pole keegi, kuid häda ajab härja kaevu.

Topelttöö

Koolid on koht, kus kontakti tõttu haige inimesega võib haigus kiiresti levida paljudele. Samas on koolide tunniplaanid paigas ja puhtlogistiliselt on nende muutmine paras peavalu.

“See (uuringu tulemus – toim) on täitsa tõsi,” ütles Saarte Häälele Kuressaare linna ühe kooli arusaadavatel põhjustel anonüümseks jääda soovinud õpetaja. Nimetagem teda siinkohal Anuks.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 505 korda, sh täna 1)