Kuressaare juubeliks sünnib kooriteos

Saaremaalt pärit helilooja Jaanus Torrim kirjutab Kuressaare 450. sünnipäevaks spetsiaalse heliteose linna kooridele.

“Mis siis veel linna sünnipäevaks paremini sobiks kui kooriteos,” leidis Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas. “Meil Kuressaares oma sümfooniaorkestrit ju pole, aga kuna meil on sadu väga häid lauljaid, arvasime koorijuhtidega, et võiks tellida ja ette kanda vokaalteose.”

Jalakas avaldas lootust, et valmivast heliteosest võiks tulevikus saada pidulikel sündmustel kõlav linna esindusteos.
Jalaka hinnangul on Jaanus Torrim Kuressaare Laurentiuse kiriku Saueri oreli taastamise algatajana ning oreli taaspühitsemiseks kirjutatud teose autorina just õige inimene looma linna juubelile pühendatud heliteost.

Esialgsete kavade kohaselt on heliteos mõeldud esitamiseks ühendkooridele, solistile ja klaverile ning selle pikkuseks on ligi 5 minutit. Teose tekstiosa on kirjutanud Pärnu literaat ja muusik Toomas Kuter.

“Missugune see teos täpsemalt olema hakkab, ei oska veel öelda,” lausus autor Jaanus Torrim ise. “See selgub siis, kui sünnitustegevus on lõppenud. Usun, et saan teose valmis veebruarikuu jooksul.”

Mais toimub kooriteose helisalvestus Kuressaare muusikakoolis. Teose pidulik ettekanne aga leiab aset 8. mail linna sünnipäeval Kuressaare keskväljakul.

Teose esitajaiks on linnavalitsuse andmeil EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse segakoor Sauer, Kuressaare kammerkoorid Helin ja Eysysla ning segakoor Lyra, naiskoor Piret ja Saaremaa meeskoor SÜM.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)