Magistrikraad kodusaarel õppides (2)

Magistrikraad kodusaarel õppides

VÄRSKE MAGISTER: Tartu ülikoolis magistrikraadi väga heale ehk hindele B kaitsnud Kadri Markus peab kõige olulisemaks, et tal õnnestus magistriõpe läbida Saaremaal. Foto: Sirje Saarmann

Eile kaitses Tartus, Tartu ülikooli majandusteaduskonnas magistrikraadi Kadri Markus, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õpetaja.

“Kõik me teame, et inimene peab tänapäeval edukaks toimetulekuks õppima kogu elu,” ütles värske magister, lisades, et ise õppides proovib ta Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele näidata, et õppida pole kunagi liiga hilja.

Markuse magistritöö teemaks oli “Mentorlus Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis ja selle tõhustamise võimalused” (juhendaja Kurmet Kivipõld). Lõputöös välja toodud ettepanekud võimaldavad Markuse selgitusel täiustada mentorluse rakendamist Kuressaare täiskasvanute koolis ja sellest saadavat kasu.

Markus lausus, et valis edasiõppimiseks nimme eriala, mis ei ole tema praeguse tööga otseselt seotud. “Üldisemad teadmised on alati kasulikud lisaks erialastele spetsiifilistele oskustele ja teadmistele,” väitis ta.

Tähelepanuväärne on aga Markuse magistriõpingute juures see, et ta sai seda teha kodusel Saaremaal. Ütles ju ka Kadri Markus ise: “Minu magistriõpingud osutusid võimalikuks seetõttu, et õpe toodi Kures-saarde kohapeale.”

Nimelt alustas 2007. aasta sügisel Tartu ülikooli majandusteaduskond koostöös koolituskeskusega Osilia esimest magistriprogrammi Kuressaares ärijuhtimise magistriõppe organisatsioonikäitumise erialal.

Koostöö algataja oli tolleaegne Osilia juhataja Maie Meius, kes nüüd juhib ülikoolide keskuse tööd Saaremaal.

Maie Meiuse sõnul osutus programm edukaks ja 2009. aasta juunis said ülikooli aulas magistridiplomi kätte esimesed 11 lõpetajat – Rain Jano, Evi Kivi, Signe Mehik, Merle Muru, Helle Peil, Epp Petrov, Maiu Raun, Riina Saar, Merike Tammeaid, Varje Tuuling ja Ainar Viires.

Aasta hiljem, 2010. aastal kaitses magistrikraadi veel seitse inimest ja 2011. aasta juunis kolm magistranti.

“Praeguseks on õpingud läbinud 26 magistrandist kaitsnud magistrikraadi 22 inimest,” ütles Maie Meius, lisades täpsustuseks, et Saaremaal on olnud võimalik õppida Tartu ülikooli majandusteaduskonna kahe erineva magistriõppeprogrammi raames. Kas tulevikus tuleb neid programme veel Saaremaale, ei ole praegu Meiuse sõnul veel teada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 111 korda, sh täna 1)