Kuressaarde tuleb virtuaalne antiigitee

Eelmisel reedel kirjutas Saarte Hääl sellest, kuidas Kuressaarest võiks saada antiigipealinn. Nüüd on Kauba tänaval asuva e-antiigipoe eestvedamisel jõutud niikaugele, et Kuressaare turismiinfokeskus koostab internetilehele www.puhkaeestis.ee tuuri, mis viib turistid ringreisile mööda Kuressaare galeriisid ja antiigipoode.

Kuressaare linnavalitsuse turismispetsialisti Kristina Mägi sõnul oli antiigipoodide valik turismimarsruudiks nende suvise töö juures ilmnenud kitsaskohast tulenev. Nimelt käidi suvel neilt küsimas antiigipoodide asukohti.

Töötajad märkisid siis neile teadaolevad antiigiärid pastakaga linnakaardile. Kuna nüüdseks on koostatud antiigiga kauplevate ettevõtete kataloog, siis ei ole raske selle põhjal kokku panna marsruuti, mis hõlmaks asukohta
kaardil, kontakte, avamis-aegu, fotosid ja poe kirjeldust. Andmeid saavad poepidajad vajadusel muuta.

Analoogne kunstigaleriide tuur on seni olemas Haapsalu linnal. Mägi kinnitusel ei ole tulevikus võimatu ka Saaremaad hõlmavate turismimarsruutide koostamine.

Irene Teesalu e-antiigist kinnitab, et tõepoolest tegi tema Pariisis elav “maailmaparandajast” tütar Margot Olesk Facebookis üleskutse rajada Kuressaarde antiigitee.

“Kui Prantsusmaal on veiniteed, Šotimaal viskiteed ja Eestimaal jääteed, siis Kuressaarel saab varsti olema oma antiigitee,” seisab üleskutses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 449 korda, sh täna 1)