Kriminaal pääses napilt uuest vangistusest (12)

Alles 17. jaanuaril Kuressaare kohtumajast vaba mehena, kuid tingimisi karistatuna välja jalutanud Janek sattus juba viis päeva hiljem arestimajja, sest oli purjuspäi ja lubadeta autot juhtinud.

Politsei võttis 17. jaanuaril grupiviisilise sissetungi ja varguse eest kolmeaastase tingimisi vangistusega karistatud Janeki (38) uuesti kinni 22. jaanuari õhtul.

Mees oli istunud autorooli, ilma et tal oleks juhtimisõigust, lisaks tuvastati, et ta oli eelnevalt tarbinud alkoholi. Seda küll piisavalt väikses koguses, et mitte uuesti saada kaela kriminaalasja. Viimane tähendanuks tõenäoliselt tingimisi vangistuse täitmisele pööramist.

Seetõttu karistaski kohtunik Külli Mõlder 23. jaanuaril Janekit liiklusseaduse kahe paragrahvi rikkumise eest kokku kümnepäevase arestiga.

17. jaanuaril kohtu ees istudes lubas mees kohtunik Kristel Pedassaarele, et ei taha enam süüpinki sattuda. Kuriteod, mille eest Janek siis süüpingis istus, pani ta toime eelmise aasta aprillis, vaid mõned kuud pärast vanglast vabanemist.

Janeki kaitsja Alla Raudsepp väitis tookord kohtus, et mehele süüks pandud kuriteod ei ole vastuvaidlematult tõendatud ning see, mis kokkuleppes kirjas on, ei tähenda, et ta seda ka teinud oleks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 981 korda, sh täna 1)