Haigla kasutab heategevusraha laste taastusravi heaks

Haigla kasutab heategevusraha laste taastusravi heaks

ABIKS IKKA: Iige Laes ja Annely Õun rõõmustavad, et seekordne heategevussumma oli mullusest tunduvalt kopsakam. Foto: Sander Ilvest

Traditsioonilise heategevusprojekti “Koos on kergem” käigus kogus Saare Selver Kuressaare haigla lasteosakonnale 2998 eurot taastusravivahendite ostmiseks.

Kui aasta tagasi andis Saare Selveri juhataja Iige Laes haigla esindajaile üle tšeki, millel rahanumbrina kirjas 2725 eurot, siis seekord oli kampaania raames kogutud summa paarisaja euro võrra suurem.

“Iga südamest tehtud heategu on väga tore,” leidis SA Kuressaare Haigla juhataja Viktor Sarapuu, kelle sõnul on palju tänu väärt kõik, kes raha kokku koguda aitasid. “Abiks on see meile ikka – nii saab meie haigla kindlasti paremaks.”

Sisehaiguste kliiniku ülemõe Annely Õuna sõnul oli seekordne rahanumber oodatust suurem, mistõttu saab selle eest osta eeldatust rohkem taastusravivahendeid.

“Taastusravi lastespetsialist arvas, et vaja oleks veloergomeetrit, millega treenida ja treenija vastupidavust mõõta, aga kuna me summat ei teadnud, valisime välja erinevaid tegevusteraapia mänge, matte ja mänguasju,” rääkis Õun. “Arvan, et sellest heategevusrahast jätkub nii üheks kui ka teiseks.”

Iige Laesi andmeil kogunes kõige suurem osa heategevuskampaania käigus kogutud summast ostudelt. Novembri keskpaigast jaanuari alguseni annetati igalt Selverist tehtud ostult haiglatele 0,64 senti ning müüdi spetsiaalseid Annekese sussišokolaade. Oma panuse andsid Selveri kampaaniapartnerid Prike, Kalev ja Glaxo Smith Kline.

“Inimeste annetatud sularaha, mis korjanduskastidesse kogunes, on pärast euro kasutusele võttu vähenenud,” tõdes Laes. “Ilmselt on põhjus selles, et mündi väärtus on palju suurem.”

Kümnendat aastat korraldatava heategevusprojekti “Koos on kergem” raames kogusid Eestimaa Selverid 16 erineva haigla laste- ja sünnitusosakondade toetuseks 88 733 eurot.

Kuressaare haiglat toetab Selver 2005. aastast ning Annely Õuna sõnul on kampaaniate käigus kogutud summad iga aastaga suurenenud.

2005. aastal kasutas haigla heategevusraha, 9020 krooni, uue sterilisatsioonisüsteemi heaks. 2006. aasta summa, 15 675 krooni, kulus lasteosakonna mängutoa sisustamiseks, osteti mänguasju ja televiisor.

2007. aastal soetas haigla 17 255 krooni eest kaks beebide kaalualust koos mähkimislauaga, 2008. aastal 23 636 krooni eest otoskoobi, 2009. aastal aga 25 486 krooni eest pulssoksümeetri.

2010. aastal kulus heategevussumma, 31 741 krooni, uute tekkide, patjade, madratsite, mänguasjade ja digiboksiga televiisori ostmiseks.

Mullu haiglale üle antud 2725 euro eest muretseti fototeraapia aparaat vastsündinute kollasuse raviks.

 

Haigla vajab uut bussi

Kohtumisel Selveri juhataja Iige Laesiga leidis Viktor Sarapuu, et ehk tasuks korraldada aastaringne heategevuskampaania Kuressaare haiglale uue bussi ostmiseks, mida haigla vajaks patsientide sõidutamiseks mandrile arstide juurde.

“Praegu suudame viia kord nädalas maksimaalselt kuus inimest,” tõdes ta. “Meil on küll buss, aga paraku on see amortiseerunud ning uue ostmiseks praegu ressurssi ei ole.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 414 korda, sh täna 1)