Ööbaaride varasema sulgemise asjus üksmeelt ei leitud (49)

Ööbaaride varasema sulgemise asjus üksmeelt ei leitud

POLITSEI OLGU JÕULISEM: Kodulinna lokaali juht Alar Tammsalu, Diva turvaülem Tiit Uspenski ning Vaekoja pubi esindaja Andres Altrof on seda meelt, et linnas peaksid korda tagama siiski politseinikud. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare linnavalitsuses eile koos olnud ööklubide ja -baaride esindajate, linnajuhtide ning politsei vahel tekitas lahtiolekuaja piiramise teema tulist vaidlust.

Peaasjalikult on lõbustusasutuste ja baaride varasema sulgemise soov tingitud sellest, et politsei ja linnajuhid soovivad Kuressaare kesklinnas nädalavahetuste öötundidel turvalisust suurendada. Ühtlasi võimaldaks see linnapea Mati Mäetalu sõnul tänavate korrastamisega varem alustada, et ajal, mil linn ärkab, oleks linn pidulistest tühi ning nende tekitatud risust puhas.

Meer pakkus ümarlauale kohale ilmunud klubide ja ööbaaride esindajatele esimese hooga võimaliku ühtse sulgemisajana välja kell 4 varahommikul. Selle laitsid ettevõtjad aga pikema jututa maha ning tõid äärmisel juhul mõeldava sulgemisajana välja tunni võrra hilisema aja.

Sulgemisaeg kell 5 oli aga tugevalt vastukarva Vaekoja pubi esindajale Andres Altrofile, kelle kinnitusel käivad neil kliendid sel ajal alles süüa tellimas. Põhiliselt tulevatki tema sõnul inimesed Vaekoja pubisse sööma pärast seda, kui ööklubid uksed sulevad. “See mõjutaks meie sissetulekut väga rängalt, kui kell 4–5 peaksime uksed kinni panema. See oleks absurd!” leidis Altrof.

Abilinnapea Kalle Koov nentis seepeale, et peamiselt valmistabki Kuressaares muret alkoholi müümine ka veel kella 6.30 ajal (Vaekoja näitel) ning pärast seda napsuste pidutsejate kakerdamine tänavail. “Toitlustust me ei piiraks, kui sellega ei kaasneks alkoholi müüki,” kinnitas Koov.

Klubide esindajad olid kella viiese sulgemisajaga põhimõtteliselt päri, kuna klubid üldjuhul sulgevatki oma uksed sel ajal. Küsitav oleks seejuures aga, miks mõni peab kell 5 klientide teenindamise lõpetama ja mõni võib veel ca poolteist tundi rahvast segamatult sööta-joota. Altrof tõi siis kompromissina välja, et Vaekoda võiks kaaluda alkoholipiirangut alates kella viiest, kui nad tohivad toitlustamisega vähemalt kuni kella 6.30ni jätkata.

Ööklubi Diva turvajuht Tiit Uspenski möönis, et klubid ootavad kindlasti kesklinnas korra tagamiseks ja turvalisuse säilitamiseks suuremat sekkumist politseilt. “Võime ju need kohad ühel ajal kinni panna, aga mina vähemalt ootan küll, et politsei tegutseks ka jõulisemalt,” tähendas ta.

Uspenski viitas korduvatele juhustele, kus politseipatrull seisab küll autoga otse keset linna, kuid napsutavad pidutsejad lärmavad segamatult ümber selle, ilma et politsei neid korrale kutsuks.

Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri sõnul tuleks taolistest intsidentidest politseijaoskonda kohe teavitada, et taolisi asju ei juhtuks. Muuhulgas rõhutas Vahter, et politsei ei saa keskenduda üksnes probleemidele Kuressaares, vaid neid peab jaguma üle Saaremaa, mistap tuleb linnas tõstatatud teemale kindlasti lahendus leida.

Kuna päris kõik lõbustusasutuste esindajad eile ümarlauale ei jõudnud, kavatsevad linnajuhid nüüd ka nendega vestelda võimalikust sulgemisajast kell 5. Siis alles selgub, kas klubide-pubide lahtiolekuaegade piiramine tuleb kõne alla või peab otsima mingit muud lahendust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 932 korda, sh täna 1)