Kontrollid puistasid raielanke (8)

Eelmisel nädalal toimus keskkonnainspektsiooni ning maksu- ja tolliameti koostöös mitmepäevane kontroll Saare maakonna raielankidel. 

Kontrolliti metsateatiste olemasolu, raieõigusi, liikurmasinates kasutatavat kütust, lankidel viibivaid isikuid ja nende töösuhet raiet tegeva ettevõttega.

Ametkonnad viisid Saaremaa erinevates piirkondades läbi 9 raielangi vaatlused, mille käigus küsitleti 17 lankidel töötanud isikut. Küsitletutest kaheksa osutusid endi väitel alles tööd alustanud töötajateks, kellele palgamakseid veel deklareeritud ei ole. Kolme isiku osas on kahtlus, et samaaegselt töötamisega on nad arvel ka töötukassas. Paar langil töötanut ei osanud täpselt nimetada, kelle alluvuses nad töötavad.

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendiku sõnul oli tegemist keskkonnainspektsiooni korraldatud raielankide kontrolliga, kuhu kaasati ka maksu- ja tolliameti ametnikud.

“Kogetu näitab, et ka metsatöödel on tõenäosus ümbrikupalga maksmise osas suur, mistõttu kavatseme koostööd keskkonnainspektsiooniga kindlasti veelgi tõhustada,” ütles Lemendik.

Tema sõnul jätkatakse etteteatamata vaatlusi metsaraietöödel ka edaspidi, eesmärgiga korrastada tööjõuturgu ning tagada ausat konkurentsi ka selles sektoris.

“Tuletame veel meelde, et metsas raiet tegeval isikul peavad kindlasti kaasas olema raieõigust tõendavad dokumendid: keskkonnaameti raiet lubava märkega metsateatise koopia ja isikut tõendav dokument,” lisas keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 345 korda, sh täna 1)