Linda Treiel alustas rekordi ja kahe kullaga

linda treiel

REKORDID: Linda Treieli areng on järjepidev. Seda näitavad ka rekordid. Foto: Marko Mumm / EKJL

2012. aasta maakonna parimaks naissportlaseks valitud Linda Treiel alustas hooaega noorsoo Eesti sisekergejõustiku meistrivõistluste kahe kuldmedali ja maakonna rekordiga.

Laupäeval Tartus alanud Eesti noorsoo ja juunioride meistrivõistlustel võitis Linda Treiel kuulitõukes maakonna uue rekordiga 15.42 kuldmedali. “Eesmärk oli saada nii isiklik kui maakonna rekord,” tunnistas neiu, kelle eelmine parem tulemus oli 15.22.

Treieli sõnul tuli uus rekord jõu arvelt, mis tähendab samas, et tehnika parandamisega võiks veel juurde saada. Seepärast loodab ta kolme nädala pärast toimuvatel täiskasvanute meistrivõistlustel rekordit veelgi uuendada.

Laupäeval võistles Treiel tõusvas joones ja kõik õnnestunud katsed oleks taganud kuldmedali. Protokolli sai ta kirja vastavalt 14.46, 14.90, 14.50, 15.42, 15.01 ja x.

“Kuuli seeria oli seekord väga hea, kõik kuus katset olid üle 14 ja poole ning viimased kolm olid 15 meetri taha, ka viimane, üle astutud katse,” rääkis Treiel, keda pärast rekordkatset tabas väike pingelangus. Aga ta suutis end siiski piisavalt kokku võtta, sest tahe oli tulemusele veelgi juurde saada, kuna minek oli hea.

Kuulitõukerekordiga täitis Treiel ühtlasi ka U23 Euroopa meistrivõistluste normi. “EMile lähen kindlasti, aga arvatavasti siiski odaviskes,” märkis mullu sügisest Tartus Peeter Koorepi juhendamisel harjutav Treiel.

Kõrgushüppes Linda Treiel endale eesmärke ei seadnud, sest on seda ala väga vähe teinud.

Ometi ületas Linda Treiel 1.60, 1.65, 1.68, 1.71 ja 1.75 esimesel katsel. Viimane innustas teda üritama rekordit 1.81. “1.75 oli väga kõrge katse ja seejärel otsustasin, et võiks kohe proovida isikliku rekordi, Saaremaa rekordi ja U23 normi kõrgust 1.81,” rääkis ta.

“Jäin kõrgusega väga rahule, hüpped näitasid, et vorm on üllatavalt hea. Seekord üle ei saanud, aga paar kõrguse võistlust teen talvel veel. Järgmisena on 5. veebruaril Martin Kutmani mälestusvõistlused, võibolla siis seal.”

Lindale pakkus suurimat konkurentsi õde Teele, kes 1.68ga võitis hõbemedali. “Elasin Teelele väga kaasa ja ta mulle samamoodi. Temast on väga palju abi, täiskasvanute eestikatel üritame mõlemad endast veel rohkem anda,” oli ta õe tulemuse üle õnnelik.

Meesjuunioride kõrgushüppes võitis Rauno Liitmäe 1.90ga pronksmedali.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 236 korda, sh täna 1)