Ants Vares paneb maalid laulma

Ants Vares paneb maalid laulma

AJAGA KAASAS: Kunstnik Ants Vares annab järgmisel näitusel oma maalidele taustahääle. Foto: Sander Ilvest

Talvel Kuressaare kesklinnas Raudmaja teisel korrusel askeldav legendaarne maalikunstnik Ants Vares lubab juulikuus vaatajatele maalinäitust, kuhu välja pandud teosed inimesega helide abil suhtlevad.

Kunstniku sõnul tekkis tal näituseidee hakkide hingeelu jälgides. Varese sõnul elavad hakid kõrge vanuseni. Linnupaar on teineteisele truu. Ning hoolimata sellest, et pealtnäha kestavad hakkide kisakoosolekud õhtust hommikuni, on nad tegelikult väga demokraatlikud linnud ja otsuseid tehakse konsensuse alusel.

Hakkide elu kujutava maali heliosa on juba salvestatud. Samuti on lindis Soomest pärit rändmuusiku sissemängitud muusikapala.

Lähiajal valmib kunstnikul maal laevakaptenist Lembit Uustulndist, kes siis saab ise otsustada, kas tema portree hakkab laulma või merejuttu rääkima.

Järge ootavad Valter Nuum, Kaarel Niine, Bruno Pao, Jüri Tuulik ja Jaan Tätte. Ants Vares kinnitab, et kõik maalid korraga sõna ei saa.

“Muidu tekib ju kakofoonia,” muheleb Vares. Näituse tehnilise lahenduse eest on lubanud hoolitseda Aivar Maripuu. Helisalvestused valmistab kunstniku poeg Taniel Vares.

Näitusekohana eelistaks kogemustega kunstnik kultuurikeskuse saali. “Siis oleks näitus kesklinnas ja inimestele lähemal,” arutleb ta.

Näitusele jõudvate teoste arvu kunstnik veel öelda ei oska. Küll aga saavad seal koha meremaalid koos laineloksumise ja tormimühinaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 551 korda, sh täna 1)