Dereki Burks küpsetas öösel Köögikodanikke (5)

Dereki Burks küpsetas öösel Köögikodanikke

ÖÖ TURUL: Krõbekülmal talveööl paistab Dereki burksipaik suisa kummituslikuna. Seekord oli Derek (keskel) seal koos kaameramehe Liivo Niglase (vasakul) ja Köögikodaniku Wennaga. Foto: Sander Ilvest

Kuressaares ja mandrimaal oma burgeritega kuulsaks saanud Derek Arvi Ewenil käisid külas “Köögikodaniku” saate tegijad, kes tema kohta lehest lugenud olid. Teha saade Ameerika mehest, kes Kuressaare öisel turul igal reedel ja laupäeval näljastele peolistele või muidu unetutele koduseid burgereid valmistab, tundus liiga fenomenaalne, et seda tähelepanuta jätta.

Reede kell 23.00 – turul on täielik vaikus, rääkimata sellest, et ka Kuressaare kesklinnas pole ühtegi hingelist. Tundub, nagu oleks tegu ühe väikelinna õudusfilmiga, ainukeseks heliefektiks on jalgade all krigisev lumi, aga sellest piisab, et kõhedust tekitada.

Järgmises stseenis lisandub kaugusest veel kellegi jalge all ägav lumi. Uskumatult vaikses reedeses Kuressaares kostab iga heli kuidagi eriti teravalt. Kaks jalapaari tuleb sirgjoones turuväravast sisse ja lumekrigin muutub aina kurjakuulutavamaks.

“Tere! Ootate siin Derekit, jah?”
“Jah!”
“Ta pidi alles poole tunni pärast tulema. Lähme kuhugi sooja.”

Köögikodanike saatejuhi Priit Kuuse (Kuusk ise palub ennast edaspidi kutsuda nimega Wend: kuuldavasti on mehele hüüdnimi nii külge hakanud, et ristinimele ta eriti ei reageerigi enam – toim) ettepanekut ei hakanud me kubujussi-sündroomi põdedes pikemalt arutamagi, ükskõik mis koht oli praeguse pimeda turu ligitikkuvas külmas ahvatlevam.

Lähme koos saatejuhi ja operaatori Liivo Niglasega veidi vähem ekstreemsetesse oludesse ootama.
Poole tunni pärast ongi meie tänase öö rõõmust pakatav täht kohal. Koos Derekiga kadus kogu õudusfilmiefekt kuhugi eilsesse päeva. Juba võib öelda eilsesse, sest pärast südaööd on grillahi lõpuks tuurid sisse saanud ja üle terve turu on valgunud kollakas projektorivalgus.

Krete Sema

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 164 korda, sh täna 1)