Sõlus ja Tokkroes viivad Saksamaale tantsukultuuri (1)

Naistantsurühmad Leisi Sõlus ja Muhu Tokkroes, keda mõlemat juhendab Anne Keerd, sõidavad Saksamaale Gothasse juulikuus toimuvale 50. Europeade festivalile.

“Eks me konkureerisime ja kandideerisime. Sel aastal oli erakordselt palju tahtjaid,” ütles tantsujuht Anne Keerd Saarte Häälele. Kuna mõlemad rühmad on aastaid Europeade’il käinud ja tänavu on ka Europeade’i juubeliaasta, siis otsustatigi minna ning osaleda, põhjendas Keerd. Tema sõnul pani kandideerimisel ilmselt paljudele tantsurühmadele piiri see, et reisi esimene sissemakse oli suur ja tuli üsna kiiresti ära maksta. “Aga kes tahab, see otsib lahendusi ja võimalusi, ma ütlen seda nii,” tähendas ta.

Anne Keerd märkis, et eks nad teavad, et see on suur vastutus ega ole niisama lõbusõit. Reis nõuab suurt ettevalmistust. Juba sügisel hakatakse tantsude õppimisega pihta ning rühmadel on stiimul, mille nimel pingutada. Kõik teevad tööd ühe eesmärgi nimel. “Me läheme sinna, et näha teisi, saada uusi tutvusi ja tutvuda uue kultuuriga. Ja teiseks annab see meile vapustava reisikogemuse, nii tantsulises kui ka elulises mõttes,” selgitas Keerd. Ta lisas suured tänusõnad nii Muhu kui Leisi omavalitsusele rahalise toetuse eest. “Nad saavad aru, et kui üks tantsurühm tahab üldse eksisteerida ja hästi tantsida, siis tuleb ka väljas käia ja näha, mis tehakse mujal. Võid ju talve läbi kohapeal tantsida, aga arvan, et meie naised ei rahulduks sellega, vaid nad tahavad ikka enamat ja maailma näha,” rääkis Keerd.

Europeade’i festival toimub Saksamaal Gothas 16.–23. juulil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 317 korda, sh täna 1)