Maapäeva ettevalmistused käivad täie hooga (3)

Augustis esmakordselt Saaremaal Mändjalas toimuv Eesti külade X maapäev toob kokku iga maakonna 20liikmelise esinduse ning ligi viiskümmend külalist välisriikidest. Maapäeva avab president Toomas Hendrik Ilves, MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant konkursi “Aasta küla” võitja kuulutab välja aga konkursikomisjoni esimees, riigikogu esimees Ene Ergma.

“See on tõesti tegelikult tervele maakonnale suur üritus arvestades osalevaid persoone nii rahvusvahelises kui vabariigi mastaabis,” ütles Saaremaa Kodukandi koordinaator Elvi Viira, kinnitades, et ettevalmistused suurürituseks käivad praegu täie hooga.

Nii on Saaremaa Kodukandil praegu käsil Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) toetatud koolitus “Vabatahtlike kaasamine ja kinnistamine Saaremaa Kodukandi tegevusse”. Koolitusel osalejate esimeseks tuleristseks ongi maapäeval vabatahtlike abilistena osalemine.

Samuti on käimas läbirääkimised kultuuriprogrammi suhtes. “Tahaksime anda parimat ja loodame meie endi tegijate kaasalöömisele ja initsiatiivile,” sõnas Viira.

Maapäeva korraldamisel on seni olnud suur abi maavanemast Kaido Kaasikust, Saarte koostöökogust ja Saaremaa omavalitsuste liidust.

Eesti külade parlamendiks nimetatava maapäeva peateema on tänavu “Aastaring külas”. Kui ülemöödunud aastal arutleti Läänemaal alapealkirja “Tagasi koju” all selle üle, kuidas kaasata maalt lahkunud inimesi, eriti noori, maaelu arengusse ja ettevõtluse arendamisse, siis seekord vahetatakse mõtteid selle üle, kuidas on võimalik aastaringi külas elada.

Arutusele tuleb, millised on külaelanike probleemid, milline on maal elava inimese jaoks avalike teenuste kättesaadavus, samuti ühistranspordi puudused ja palju muud.

Kui varem on maapäeval olnud võimalik osaleda vaid delegatsioonidel, siis seekord on maapäeva viimase päeva ehk siis 11. augusti hommikul sinna oodatud kõik maakonna elanikud, kes teemast huvitatud. Maapäev toimub 9.–11. augustini.

Maapäeva täpsem kava selgub lähiajal ja seal toimuvast antakse ajalehe vahendusel kindlasti teada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 375 korda, sh täna 1)