Liiklusohutuse tagamiseks käib talvine puudelangetamine (3)

Liiklusohutuse tagamiseks käib talvine puudelangetamine

OHUTUSE EEST HOOLITSEJAD: AS Eesti Teed Saaremaa piirkonna hooldeosakonna töömehed Kalmer Saar (vasakul) ja Endel Rahu Muhus Koguva ristmiku lähistel maanteeäärsel metsatööl. Foto: Aare Laine

AS Eesti Teed Lääne piirkonna Saaremaa osakonna töömeestel jagub maakonna tähtsamate magistraalteede liiklusohutuse parandamiseks tööd kogu talveks. Liiklejatele parema nähtavuse tagamiseks võetakse maha teeäärsed puud ja võsa.

“Seda tööd võiks ju ka suvel teha, kuid siis on töömeestel teised tööd. Talv on puude langetamiseks ja võsa raadamiseks sobiv aeg. Ennekõike korrastame Kuivastu–Kuressaare tee, aga mehed on väljas ka Kuressaare–Kihelkonna maantee äärsetel aladel. Eelnevalt oleme hooldepartneriga, kelleks on Eesti Teed, kõik ohtlikud kohad üle vaadanud ja märgistanud, samuti hinnanud töö hulka,” selgitas tööde rahastaja ja kontrollija, maanteeameti Lääne regiooni peaspetsialist Toomas Magus.

Töö tegijaile riigiettevõttest Eesti Teed Magusal pretensioone ei ole. Küll aga vaieldi ühe maaomanikuga, kes ei teadnud oma maa piire ja süüdistas teedemehi röövellikus tegevuses. Protestija jäi aga ise häbiväärsesse olukorda. Tema maalt ei võtnud teedemehed oksaraagugi.

Nii maanteeametil kui Eesti Teedel on täpsed kaardid ja asukoha määramiseks GPS seadmed. Eramaade omanikel pole põhjust muretsemiseks – teehooldajad nende maadelt puid ega võsa maha võtma ei hakka.

“Võtame maha vaid need puud, mis teealal ohustavad liiklust, piirates juhtide vaatevälja. Kuivastu–Kuressaare maantee on meil juba peaaegu täies ulatuses läbi käidud. Mõned üksikud puud, mis vaja maha saagida, on siiski veel jäänud,” teavitas AS Eesti Teed Saaremaa piirkonna hooldusosakonna juhataja Tõnu Kuldsaar.

Mahavõetud puudest saab teedefirma endale talvise küttevaru. Orissaares on ettevõttel ahjuküttega kontoriruumid ja soojakute kütmiseks läheb samuti puid tarvis. Võsa aga annavad teedemehed hakkepuidu tegemiseks katlamajadele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 040 korda, sh täna 1)