Esmaspäevast saab üle jää Hiiumaale (8)

Maanteeameti Lääne regiooni direktor Enn Raadik kinnitas, et esmaspäeval avatakse ametlikult liikluseks jäätee Hiiumaa ja Saaremaa vahel üle Soela väina.

“Jääolud on sellised, et meil on võimalus ametlikult jäätee avada esmaspäeval,” ütles Raadik Kadi raadiole.

Eile alustasid teemehed trassi mahamärkimist ja Enn Raadiku sõnul võib trassi avamisel takistuseks saada vaid järsult soojenev ilm.

Kuivastu ja Virtsu vahelist jääteed Raadiku sõnul niipea veel avada ei saa, sest umbes nelja kilomeetri ulatuses on Suures väinas rüsijääd.

“Muidugi saaks neid mügerikke maha freesida, kuid jää on selleks natuke õhuke ja frees raske. Samuti ei ole jää freesimine ilmselt majanduslikult otstarbekas,” sõnas Raadik.

Ka Pärnu ja Kihnu vahel on jääluuret tehtud, kuid Kihnu poolt tulles leiti mõned veel liiga õhukesed kohad. “Samuti on seal jää liikunud ja probleem rüsijääga,” sõnas Enn Raadik, kelle sõnul on maanteeamet äraootaval seisukohal ka Heltermaa ja Rohuküla vahelise jäätee suhtes. Seal näitas jääluure, et jää paksus on kohati vaid 16–18 cm, ohutu on aga vähemalt 23 cm paksune jää, kuhu saab kahetonnised autod peale lubada.

Praegu toimivad Haapsalu–Vormsi ja Haapsalu–Noarootsi jäätee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 249 korda, sh täna 1)