99aastaselt esimest korda elus haiglaravile

99aastaselt esimest korda elus haiglaravile

ÕNNITLEMAS: Pildil (paremalt) 100aastane juubilar Priskilla Lehtsaar, tütred Inga Lehtsaar, Urve Tatter, Elje Kips ja Elma Kaiste ning väimees, Elma abikaasa Endel. Foto: Kalle Kolter

Öeldakse: mis ei tapa, teeb tugevaks, ja Küdema küla elanik Priskille Lehtsaar on selle tõetera paikapidavuse elav näide – memm on sajandi aasta jooksul vajanud haiglaravi vaid ühel korral – eelmise aasta lõpul.

Väga tagasihoidlik ja armas vanamemm Priskille Lehtsaar elab Mustjala vallas Küdema külas. 23. jaanuaril oli memme väikene kodu siginat-saginat täis. Nimelt sai proua Kille, nagu teda rahvasuus tuntakse, 100aastaseks.

Vaatamata aastate koormale on suure pere üles kasvatanud vanaproua väljanägemiselt väga nooruslik ja soliidne.

Kille elu kerge pole olnud. Ta on üles kasvatanud kaheksa last ja seda väga keerulistel ja rasketel 1940–1950ndatel aastatel. Abikaasa sai tal õnnetult surma 40 aastat tagasi. Ise on ta lastekasvatamise kõrvalt eluaeg teinud rasket kolhoositööd.

Sünnipäevaks olid koju tulnud vanamemme oma lapsed ja kui neile lisada veel 13 lapselast ja 17 lapselapselast, siis ongi see hubane maja rahvast täis.

Mis võikski ühele emale veel suuremat rõõmu valmistada kui see, et koju on saanud tulla kõik sinu armsad lapsed, nii suured kui väikesed.

Suurel juubelil käis sünnipäevalast õnnitlemas ka Mustjala vallavalitsus, kes kindlasti soovib Killega kohtuda ka tema järgmisel sünnipäeval.

Soovime proua Priskillele seniks aga tugevat tervist ja päikeselisi päevi.

Saima Lõhmus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 032 korda, sh täna 1)