Muhu autoomanikud kiikavad Kiiskarit (1)

Muhu autoomanikud kiikavad Kiiskarit

SAAB ASJA: Automehhaaniku diplomiga Neeme Oidekivi hinnangul saab sellest veast kergesti jagu. Foto: Sander Ilvest

Vennad Peeter ja Neeme Oidekivi on juba paarkümmend aastat Muhu Liival autoremondiettevõtet pidanud. Nii muhulased kui ka kaugemalt tulnud autoomanikud on ikka nende Kiiskarist abi saanud.

Vennad Oidekivid alustasid firmaga 1992. aasta 1. juunil, olles taasloodud Muhu vallas ettevõtluse edendamisel esimeste hulgas. Mõlemad on selle ala mehed; Neeme oli enne Piiril automehhaanikuks ja Peeter töötas Hellamaa töökojas treialina.

Ühine autoremonditöökoda asub neil Liival kunagise Kalevi ühismajandi töökojaks ehitatud hoones. “Alguses tahtsime mõnda teist maja või ruume rendile, kuid ei õnnestunud. Liival seisis see vana maja kasutult. Mõtlesime siis, et asukoha poolest on see paremgi kui kusagil mujal Muhumaal. Saimegi maja oma käsutusse. Asukoht on ju tõesti ideaalne,” rääkis Peeter Oidekivi.

Pärast töökoja avamist “kostitati” remondimeestest omanikke välismaalt Eestisse toodud romudega. ” Alustasime pleki- ja värvimistöödega. See ei tähenda, et me midagi muud ei teinud. Mõlgitud ja kulunud värviga sõidukid olid aga ülekaalus,” meenutas Peeter Oidekivi.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 863 korda, sh täna 1)