Lugeja kiri: Maamees sattus linnas hätta (4)

Maamees sattus linnas hättaKuidas saarlased ja vahest ka meie külalised Kuressaare bussijaamas tehnilise progressi ülikiiret arengut mitte üksnes näha, vaid ka oma nahal tunda saavad, on lausa imekspandav. Kõigi inimeste mõistus ei jõua tehniliste uuendustega kaasas käia. Nüüd peavad kõik inimesed tundma aga igasuguseid tehnilisi vahendeid.

Ühel järjekordsel linnareisil tekkis eakamal maamehel vajadus WC kasutamiseks. Läks siis mees asutusse, mida varasemast ajast teadis. Kuressaare bussijaama tualettruumide ees ei olnud enam naeratavat piletimüüjat. Kelle käest siis nüüd pilet nõutada või saab täiesti tasuta oma häda ära ajada? Ei, kus sa sellega!

Ukse avamiseks nõudis kiri rahaautomaadil 20 eurosenti. Tegi siis mees oma rahakotis korraliku inventuuri. Metallraha oli, aga 20sendiseid ei ühtegi. Vahest sobib kaks kümnelist, arvas mees. Ei sobinud. Automaat “sülitas” need välja.

Seejärel tekkis mehel idee – äkki aitab viiekümnene? Ikkagi väike altkäemaks! Kahjuks jäi sooritus tegemata. Poole-eurone ei mahtunud avausest sissegi.

Pani siis maamees prillid ninale ja uuris peene kirjaga kirjutatut edasi. Juhis andis teada, et ukse päästab lahti vaid 20sendine. Pärast raha panemist tuleb uks avada kolme sekundi jooksul. Ja veel. Raha saab vahetada bussijaama kassas.

Pooljoostes seadis hädasolija sammud kassa poole. Kassapreilile eurot pakkudes ütles, et tahab kahekümnelisi vastu, teate ise, milleks. Teenindaja mõistis meest poolelt sõnalt ja ulatas vahetusrahana 20-sendised.

Naastes tualettruumi juurde, nägi rahavahetaja seal saatusekaaslast seismas. Väheke vindine mees pöördus tulija poole: “Kus siin kusta saab?”

Vajaliku info teada saanud, laskis kannataja 20sendise avausse. Automaat tegi korra “sirr” ja siis “klõps”. Uks jäi suletuks. Klient ei jõudnud kolme sekundi jooksul reageerida.

“Kurat, panin ju 20 senti. Uks ikka kinni. Pole korda! Kusen siiasamasse.” Ja nii ta ühte nurka soristaski.

Järeldus. Info võiks olla suuremas kirjas ja miks on ukse avamiseks aega vaid kolm sekundit?

Üks, kaks, kolm – piss püksis on.

Kustav Abalt
Autori õige nimi on toimetusele teada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 053 korda, sh täna 1)