Salme volikogu esimeheks valiti Meelis Juhandi (16)

Salme volikogu esimeheks valiti Meelis Juhandi

ASEESIMEHEST ESIMEHEKS: Vallasekretär Eve Kiil oli esimene, kes vastvalitud volikogu esimeest Meelis Juhandit eile õnnitles. Foto: Sander Ilvest

Eilsel Salme valla volikogu istungil valiti volikogu esimeheks senine volikogu aseesimees Meelis Juhandi.

Volikogu uue liikmena võttis eile koosolekulaua taga koha sisse väikeettevõtja Johannes Usin Rahuste külast. “Ma olen varem ka volikogu töös osalenud. Olen äraunustatud vana,” kommenteeris uustulnuk ise volikogusse tulekut.

Istungil osalesid kõik volikogu liikmed – viis mees- ja neli naissaadikut. Meelis Juhandi kandidatuuri esitas volikogu vanim liige Hans Varris (78), kes tõi esile politseiametnikuna töötava Juhandi aktiivsust mitmel elualal.

“Volikogu aseesimehena on Meelis Juhandi näidanud ennast kõige paremast küljest. Prits Libliku kõrval on ta saanud kõva kooli. Usun, et volikogu juhina tuleb ta oma ülesandega edukalt toime,” iseloomustas Varris Juhandit.

Teist koosseisu vallavolikogusse valitud Meelis Juhandi nõustus kandideerima, öeldes, et aseesimehena on tal ka volikogu juhtimise kogemus olemas.

Teiseks kandidaadiks volikogu esimehe kohale esitas Elve Lepik revisjonikomisjoni esimehe rollis oleva Jaanus Reede. Esitatu tänas kolleege usalduse eest ja taandas ennast samas. Salajasel hääletusel sai Meelis Juhandi üheksa poolthäält. Seega andsid kõik volikogu liikmed oma hääle senise aseesimehe poolt.

Kuna hääletuse tulemusena jäi volikogu aseesimehe tool tühjaks, siis tuli ka sellele kohale uus inimene valida. Kristi Kulli ettepanekul nõustus Jaanus Reede nimetatud ametipostile kandideerima. Kõik üheksa saadikut andsid salajasel hääletusel Jaanus Reedele oma jah-sõna.

Meelis Juhandi ja Jaanus Reede tänasid kolleege usalduse eest. Mõlemad mehed lubasid valla elu edendamist jätkata vanas vaimus.

“Oma töös me midagi muutma ei hakka. Põhimõtted ja eesmärgid on kõigil teada. Meil peab jätkuma eesmärgikindlust vastuvõetud otsused ellu viia. Kohaliku elu arendamise projekte ja objekte on vald alati toetanud. Teeme seda ka edaspidi,” märkis Meelis Juhandi.

Saaremaa üks staažikamaid omavalitsusjuhte, aastaid Salme valla volikogu juhtinud Prits Liblik suri möödunud aasta lõpus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 771 korda, sh täna 1)