Saarlased noppisid Alveri konkursil mitmeid tiitleid (2)

18. ja 19. jaanuaril Jõgeval kaheksandat korda toimunud üleriigilisel Betti Alveri konkursil “Tuulelapsed”, mille tänavune teema oli “Südamehääl”, anti välja kuus laureaaditiitlit. Nende hulgas tulid laureaadiks mõlemad Saaremaalt osalenud trupid: Orissaare gümnaasiumi Mo-teater (juhendaja Mare Noot) etendusega “Laulud Marile” ja Saaremaa ühisgümnaasiumi Kreputlased (juhendaja Rita Ilves) etendusega “Südame muusika”.

Kreputlased pälvisid ka südamehääle seadmise eripreemia, rahvalike laulude vaimuka kaasajastamise eripreemia kuulus Orissaare gümnaasiumi näitetrupile.

Kreputlastest sai näitlejapreemia meeldejääva osatäitmise eest Maria Pihlak, samuti pälvisid näitlejapreemia Mo-teatri trupi kolm noormeest Taavi Teevet, Taavi Paju ja Toomas Erikso. Žürii liige, harrastusteatrite liidu esindaja Maret Oomer iseloomustas mõlemat kava kui väga kavalalt ja hästi ülesehitatut, kuid samas väga erinevat.

“Mis on Saaremaa truppide kõige suurem pluss, on see, et nendega on järjepidev toimetamine,” märkis Oomer. Ta lisas, et kuna tegemist oli luulefestivaliga, siis oli väga suur julgus Mare Nooda trupil võtta ette viisistatud lood.
“On väga raske lugeda seda, mida on juba lauluks tehtud. Aga see oli vaimukas,” rääkis Oomer.

Žüriisse kuulusid lisaks Oomerile Raadioteatri juht Toomas Lõhmuste, kirjanik Leelo Tungal, näitlejad Meelis Põdersoo ja Ago Soots ning Vanemuise noorsootöö juht Mall Türk. Kokku sai konkursil näha 17 etendust. Lisaks etendustele said noored koguda tarkust õpitubades ja nautida Vanemuise teatritundi “Tants läbi aegade”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 305 korda, sh täna 1)