Õpilaste eelistused on inglise keel ja ühiskonnaõpetus

Eilseks tuli gümnasistidel valida riigieksamid. Ka tänavu oli eelistatumaks õppeaineks inglise keel, millele järgnes ühiskonnaõpetus.

“Põhimõttelised eelistused on samad. Varasematel aastatel tegid meil üheteistkümnendikud geograafia- ja keemiaeksamit, aga seoses uue õppekavaga on neil juba järgmisel aastal lõpetamiseks teistsugused tingimused,” ütles Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik. Küll aga sooritab tema sõnul inglise keele eksami kolm 11. klassi õpilast ja nende tulemus läheb juba järgmise aasta lõputunnistuse arvestusse.

KG riigieksamivalikud 2013 on lisaks kohustuslikule eesti keelele (92) inglise keel (74) ja ühiskonnaõpetus (62). Geograafia valis 25, bioloogia 20, matemaatika 16, ajaloo 5, keemia 4 ja füüsika 3 õpilast.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapel tõdes, et kui eesti keele eksam on kohustuslik ja selle valis 89 õpilast, siis omal tahtel on SÜGis enam valitud inglise keelt (73), ühiskonnaõpetust (53) ja matemaatikat (35). Geograafia valis 24, keemia 16, bioloogia 12, ajaloo 7 ja saksa keele 1 abiturient.

“Saksa keele eksami tegijaid on alati olnud vähe,” märkis Schapel. Ta lisas, et kui lõpetajate arv on sel aastal peaaegu sama suur kui eelmisel aastal (eelmisel aastal tegi eesti keele eksamit 88 õpilast), siis inglise keele eksami tegijate arv (eelmisel aastal 77) on vähenenud, samuti on vähenenud matemaatikaeksami tegijate arv (eelmisel aastal 48).

Rohkem on SÜGis valitud ühiskonnaõpetust (eelmisel aastal 40), bioloogiat (eelmisel aastal 5), geograafiat (eelmisel aastal 14) ja keemiat (eelmisel aastal 6).

“Võrreldes eelmiste aastatega on ainete eelistuste pingerida peaaegu sama, sel aastal on ühiskonnaõpetus ja matemaatika esinelikus kohad vahetanud,” tähendas Schapel.

Orissaare gümnaasiumi õppealajuhataja kohusetäitja Hilde Kurg ütles, et nende koolis on sel aastal 19 abiturienti, kelle valikud olid üsnagi erinevad. “Populaarsemateks eksamiteks on läbi aegade olnud ühiskonnaõpetus, geograafia ja inglise keel. Enam-vähem nii on see ka sel aastal,” märkis Kurg. Rohkem küll kui teisi eksameid eelistati tema sõnul geograafiat (15), ühiskonnaõpetust (12), matemaatikat (11) ja inglise keelt (10).

“Seega on tänavu ka matemaatika populaarsuselt samaväärne inglise keelega,” tähendas Kurg. Teisi aineid valiti Orissaare gümnaasiumis tema sõnul vähem ja valisid pigem need õpilased, kes ennast neis kindlamalt tunnevad.

“Aga valiti nii füüsikat kui ajalugu ja bioloogiat. Keemia on mõnel juba eelmisest aastast sooritatud,” sõnas ta.

Leisi keskkooli 10 lõpetajat valisid eksamiteks kõige rohkem inglise keelt (10), matemaatikat(7) ja ühiskonnaõpetust (5), bioloogiat ja ajalugu valis ainult paar õpilast. “Võrreldes eelmiste õppeaastatega on vähenenud bioloogia ja ühiskonnaõpetuse eksami valik,” ütles Leisi keskkooli õppealajuhataja Riina Sirg.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktori Ly Kallase sõnul valis KTGs riigieksamiks eesti keele 70 õpilast, ühiskonnaõpetuse 58 ja inglise keele 30. “Teisi aineid valiti oluliselt vähem. Üldiselt erilisi muudatusi eksamite valikute osas võrreldes eelmiste aastatega pole,” sõnas Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 298 korda, sh täna 1)