Marika Paas naasis Monomaanialt preemiatega (3)

Marika Paas naasis Monomaanialt preemiatega

PARIM NAISNÄITLEJA: Marika Paas Salme vallateatrist. Foto: Ivar Viil

Salme vallateatri näitleja Marika Paas naasis harrastusteatrite monolavastuste festivalilt Monomaania Elvas nii parima naisosatäitja kui ka publiku lemmiku preemiaga.

“Sellist tunnustust ma just ei oodanud,” tunnistas Marika Paas, kes esindas laupäevast pühapäevani Tartumaal Elva huviala- ja kultuurikeskuses Sinilind peetud rahvusvahelisel festivalil Monomaania Salme vallateatrit etendusega “Kalimera!” (kreeka keeles “Tere hommikust!” – toim).”Oli seal ju üsna palju väga tublisid tegijaid, näiteks Otepää noorte eksperimentaalteater.”

Festivali taset hindas Paas kõrgeks. “Palju ilusaid tükke oli,” leidis Paas, kes ise tõi publiku ette ühe naise eneseotsingutest ja -leidmisest rääkiva loo Willy Russelli “Shirley Valentine`i” ainetel.

Paas tunnistas, et Shirley Bradshaw-Valentine`i tegelaskuju erineb temast endast väga. “Nüüd olen temaga aga juba päris hästi harjunud ja hakkan temast aru saama,” tõdes Paas. “Tegemist on ikkagi tavalise naisega, kes võitleb oma koha elus lõpuks välja.”

“Algul ei lootnud ma sealt küll midagi,” tunnistas Salme vallateatri lavastaja Maire Sillavee Kadi raadio saatele “Keskpäev” antud usutluses oma heameelt kahe preemia üle. “Teadsin, et Monomaanial esinevad ju ka sellised tugevad tegijad nagu Aire Pajur Elva Sinilinnust ja Malle Ige Orissaare kultuurimaja näiteringist. Nemad oleksid kindlasti olnud kõvad konkurendid, kellega oleks olnud päris huvitav end kõrvutada. Et kumbki aga kahjuks osaleda ei saanud, tuli tulemus kergemalt.”

Kuna Elvas oli öösel 31 kraadi külma, jäi kolm etendust ära, sest osalejad ei jõudnud kohale, rääks Sillavee.

Lisaks eestlastele osales festivalil Ursula Bisang Saksamaalt, astudes publiku ette saksakeelse lavastusega.

Lavastaja tõdes, et vaatamata sellele, et monoetendust pole just kerge lavastada ega esitada, tundub see olevat populaarne. “Kui esimesel Monomaanial oli kaks täiskasvanud osavõtjat, siis seekord oli täiskasvanuid pool osavõtjaist,” märkis Sillavee.

Sillavee tõdes, et kui tavaliselt läheb žürii arvamus publiku omast lahku – antakse hääl ju pigem oma trupi esindajale –, siis seekord mitte. “Ilmselt läks meie Marika rahvale väga hästi peale,” tähendas Sillavee.

Ettevõtja ja mesinikuna tegutsev Marika Paas osaleb Salme trupi tegemistes alates 1997. aastast, mil pälvis ka maakonna Provintsiteatri päeval parima naiskõrvalosatäitja tiitli. Alates 2006. aastast on ta kaasa löönud lavastustes “Bathseba Saaremaal”, “Parvepoisid”, “Mägede iluduskuninganna”, “Haljal aasal”, “Kalimera!” ning “Puujala ja Ükssilma sõda”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 536 korda, sh täna 1)