Linnapea: Kuressaare ja Kaarma vald võiks ühinemist arutada (20)

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu arvates on aeg küps alustamaks ühinemisläbirääkimisi Kaarma vallaga.

Oma kõnes reedesel linnapea vastuvõtul sõnas Mäetalu, et Kaarmaga on Kuressaarel niigi palju pidepunkte, näiteks hariduse, planeeringute jms vallas.

Linna inimesed kolivad ka peamiselt just Kaarma valda, kuid jäävad mitmel moel siiski Kuressaarega seotuks. Mäetalu nentis kõnes, et ühe praegusest suurema omavalitsuse tekkimine ei mõjuks positiivselt maakonna kui terviku arengule, kuid samas võib see olla just märguandeks ja alustavaks jõuks ühinemismõtetega liitumiseks teistele omavalitsustele.

Linnapea rõhutas, et tegemist on puhtalt tema isikliku nägemusega ning mingeid vestlusi veel toimunud ei ole.

Saarte Häälele kommenteeris Mäetalu oma ideed, et esialgu tuleks just alustada arutelusid, leidmaks võimalikke plusse ja miinuseid. “Kas see lõpuks ka ühinemisläbirääkimisteni viib, ei oska ette ennustada,” märkis ta.

Mäetalu arvates võiks alustada aruteludega juba sel aastal, et 2017. aasta valimised saaksid toimuda juba lähtuvalt läbirääkimiste tulemustest – kas jätkuvalt on siis linn, Kaarma ja ka teised omavalitsused eraldi või jätkatakse üheskoos ühe omavalitsusena.

Kaarma vallavanem Margus Mägi ütles Mäetalu idee peale, et tema ei ole pädev ametnikuna vastust andma.

“Kommenteerima peaksid poliitikud – volikogu juhtivad jõud. Valitsus viib nende otsused vaid täide,” märkis Mägi, kes siiski on varemgi avaldanud arvamust, et tema näeks Saaremaal ühte omavalitsust. Seda kinnitas ta ka Saarte Häälele: “Kommenteerida võin isiklikus plaanis – mina olen Saaremaal ühe omavalitsuse pooldaja ja pean siinkohal silmas kogu Saaremaa arengut, mitte ei mõtle ainult Kuressaare ja Kaarma tulevikule.”

Saarte Häälele teadaolevalt on vähemalt erakonnaliinis (mõlemas omavalitsuses on võimul Reformierakond) võimalik ühinemise teema kuluaarides jutuks olnud ka varem. Lisaks Kaarmale ja Kuressaarele on võimaliku ühinejana nähtud ka Kärla valda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 965 korda, sh täna 1)