Kaarel Kruusmägi läheb tippjahi roolis Kap Hoorni vallutama (5)

Kaarel Kruusmägi läheb tippjahi roolis Kap Hoorni vallutama

UNISTUSTE ALUS: Selle jahi pardal läheb Kaarel Kruusmägi ümber Kap Hoorni seilama. Foto: www.ambersail1000.lt

Saaremaa viimaste aastate üks edukamaid purjetajaid Kaarel Kruusmägi alustab lähiajal Vaikse ookeani ületust leedukate jahi Ambersail roolimehena.

Tegemist on jahiga, mille meeskond valmistub 2014. aastal sõitma maailma mainekamat avamerepurjetamise regatti – ümber maailma sõidetavat Volvo Ocean Race’i (VOR). Kui Kruusmägi testi läbib, pole võimatu, et ka tema sinna pääseb.

Jaht, millele Kruusmägi munsterdati, on leedulaste projekt ning kannab nime Ambersail. 2001. aastal ehitatud üle 19 meetri pikk jaht on korra Volvo Ocean Race’i regati läbinud. 2002. aastal lõpetas ta selle maineka regati lausa 2. kohaga.
Siis olid omanikud teised ja peal ka teine meeskond. Juhul kui leedukad 2014. aastal otsustavad VORi sõitma minna, soetatakse Kruusmägi sõnul arvatavasti uuem jaht.

Kuid mees ise ütleb, et taolise jahiga sõitmine peaks olema iga avamerepurjetaja unistus. “Kui autosõiduga võrrelda, siis on sinna sama raske pääseda kui F1 rooli näiteks,” arvab Kaarel Kruusmägi. Ta usub, et kui ennast Vaikse ookeani ületamisel heast küljest näitab, pole võimatu, et ta pääseb ka VOR meeskonda.

Eestis avamerepurjetamises jahi Amserv vahetusroolimehena sõitev Kruusmägi rääkis, et leedulastel oli tegelikult konkurss meeskonna komplekteerimiseks. Sinna kandideeris ka Kruusmägi. Kuigi teade järgmisesse vooru pääsemisest saadeti 108le inimesele, helistati Kruusmägile ja öeldi, et tema CVga ollakse tuttav ning kiiresti on vaja roolimeest. Ja nii tõttabki Kaarel Kruusmägi täna hommikul Uus-Meremaale suunduva lennuki pardale.

Kruusmägi kahe nädala pikkune marsruut kulgeb Uus-Meremaalt Wellingtonist Tšiili sadamasse Ushuaiasse, mis on maailma lõunapoolseim linn. Teekonnale jääb ka kurikuulus Kap Hoorn. Kruusmägi sõnul on seal pidevalt torm ja külm, nii paar kraadi üle nulli. “Kap Hoor-ni tähendust purjetajale võib võrrelda Mount Everesti tähendusega mägironijale,” usub ta. Eestlasi ülemäära palju sealt läbi sõitnud pole, kuulsaim on ehk Lennuki meeskond. Lennukiga selle marsruudi läbinud Tiit Pruuli kirjutas aastal 2000, et toona oli teadaolevalt 8 eestlast, kes ümber Hoorni neeme on purjetanud.

“Ümber Kap Hoorni purjetajad peavad endid isesorti inimesteks. Seda rõhutamaks kannavad nad vasakus kõrvas kuldset kõrvarõngast,” kirjutas Pruuli toona.

Vastuseks küsimusele, kas 20. veebruaril naaseb ta koju rõngastatult, naeris Kruusmägi ja ütles, et eks see paistab, kui ülesanne täidetud.

 

Vaata millise jahiga ja mis tingimustes Kaarel Kruusmägi Kap Hoorni läheb.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 312 korda, sh täna 1)