Hunt jäi laskmata (3)

Sel nädalavahetusel üritasid Saaremaa jahimehed taas hunti lasta, kuid tulemusteta. Jahimehed seekord siiski saagita ei jäänud – lasti nii hirvesid kui metssigu.

Saaremaa jahimeeste seltsi direktori Ilmo Torni kinnitusel on hundijälgi nähtud Tõrise-Pöitse kandis, kuid seni on hunt jahimehed üle kavaldanud.

Leisi jahiseltsi juht Aivo Tabri kinnitas, et laupäevasel jahil oli nende eesmärk lasta hunt, aga seekord jäi hunt laskmata. Tabri sõnul peaks hunte jälgede järgi otsustades olema viis-kuus. Samas liigub kari suurel alal ning enamasti asuvad nad tõesti Tõrise-Pöitse-Eikla kandis, kus on soised metsad. Viimasel ajal hundid lambaid murdnud pole, sest lambad on talvel enamasti siseruumides. Küll aga langevad nende saagiks metskitsed, hirved ja isegi metssead.

Sama kinnitas ka Eikla jahiseltsi juht Ojar Sepp. Nimelt murdsid hundid kaks nädalat tagasi laupäeval Tõrisel hirvemullika. Jälgede järgi oletas Sepp, et nende piirkonnas on liikvel kaks seltskonda hunte, kuuene ja kolmene punt. Kuigi pühapäeval saadi kokku hulk mehi, jäi ka Eikla kandis hunt laskmata. “Eks nad seal Piila rabas ennast peidavad,” oletas jahimees.

Kokku on Saaremaale eraldatud kolm hundilaskmise luba. Viimane hunt lasti saarel eelmise aasta lõpus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 866 korda, sh täna 1)