Avo Keel: saarlaste vollemeeskond peab olema jätkusuutlik (1)

Eesti võrkpallikoondise ja Selveri meeskonna peatreener Avo Keel märgib, et saarlaste idee Schenkeri liiga meeskonna tegemisest on hea, aga see ei tohi jääda vaid paariaastaseks projektiks.

“Algul tehakse kindlasti seda asja entusiasmi pealt,” räägib Avo Keel. “Aga tulemused ei pruugi olla kohe päris need, mida oodatakse. Siiski pannakse teine aasta ka veel ja soovitakse teha paremini. Kui kolmas aasta läheb samamoodi, siis võib isu ära kaduda. See initsiatiiv aga ei tohi mingil juhul hääbuda.”

Avo Keel tõdeb, et paljuski saab määravaks raha, sest Saaremaa patriotismi tõttu võib mõni mängija ju meeskonda tulla, aga see leiba lauale ei too. Ta lisab, et kahjuks on need ajad möödas, kus võrkpalli ainult puhta entusiasmiga mängiti.

Keele sõnul peavad meeskonna tegemisse olema kaasatud kohalikud ettevõtjad, ilma kelleta pole edu võimalik.
“Ärimehed teavad kõige paremini, et kui sa tahad oma asja edasi viia, siis tuleb investeerida ja põhieelarve paneksid ikka nemad kokku,” selgitab ta.

“Siin on tööstust küll ja kui nad kõik tulevad ettevõtmisele taha, kaks-kolmkümmend firmat panevad igaüks 10 000 eurot, siis on see väga soliidne eelarve. Abi võiks tulla ka linnalt ja maavalitsuselt.”

Kohalikel ettevõtjatel peab olema investeerimiseks huvi ja viimase peaks tekitama kõigi paremate saarlaste koondamine ühiste lippude alla. Avo Keele hinnangul tuleb rõhuda identiteedile.

“Meeskond ei tohi toimida nii, et tuuakse Tallinnast bussiga siia, mehed mängivad mängu ära ja siis sõidavad ruttu tagasi,” toonitab ta üht olulist nüanssi meeskonna tegemisel.

Keel tunnistab, et see ei saa olema kerge teema, sest Moskvitši hinna eest Mersut ei saa. Sellele vaatamata peavad olema eesmärgid ambitsioonikad. “Ei saa minna võistlema, kui ei tea, mida tahad saavutada,” rõhutab treener eesmärkide olulisust.

“Mingit kosmost pole vaja ette laotada. Kui siia tuuakse kohalikud mehed, siis eesmärk võiks olla ikka mingisugune medal eestikatel või Schenkeri liigas, kuigi see sõltub sellest, kuidas on teised meeskonnad komplekteeritud. Igale positsioonile on siin mängija olemas. Veel mõni täiendus ja miks mitte medalit küsida. Mehi, kes oskavad tipp-topp mängida, on selgelt kümne ringis.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 443 korda, sh täna 1)