Rändlindude tekitatud kahju oli 15 000 eurot

Riik hüvitab 2012. aastal Saaremaa põllumeestele rändlindude tekitatud kahjusid enam kui 15 000 euro ulatuses.

“Üle Eesti on praeguseks esitatud hüvitamisele kuuluvaid rändlindude tekitatud majandusliku kahju taotlusi rohkem kui 80 000 euro ulatuses ning tõenäoliselt laekub neid veel lisaks,” ütles keskkonnameti looduskaitsebioloog Tõnu Talvi.

Eelmisel aastal laekus Saare maakonnas rändlindude tekitatud kahjude kohta teateid kokku seitsmelt põllumehelt Pöide, Orissaare, Laimjala, Kärla ja Lümanda vallast. Linnud toitusid rände ajal odra-, tritikale-, talirapsi- ja -rukkipõldudel.
Esimestele kahjude hüvitamise taotluse esitajatele on Talvi kinnitusel kahjud juba ka välja makstud, teistele korrektse taotluse ja saagikuse õiendi esitajatele hüvitatakse kahjud jaanuari lõpuks.

Linnukahjude puhul on tulenevalt seadustest õigus kahju hüvitamise taotlusi esitada 12 kuu jooksul alates kahjude akti koostamisest ning keskkonnaametil aega hüvitise ülekandmiseks hüvitamisotsuse tegemisest alates kuus kuud.

Saaremaa põllumeestele hüvitatakse rändlindude poolt 2012. aastal tekitatud kahjusid kokku enam kui 15 000 euro ulatuses. Samaaegselt käib keskkonnaameti loomakahjude komisjonis ka kiskjakahjude menetlemine, mille hüvitamisotsused langetatakse jaanuari jooksul.

“Ainsa Saaremaalt 2012. aastal esitatud kiskjakahjude ennetamistööde hüvitamise taotluse kohta on otsus tehtud ja hüvitis ka taotlejani jõudnud,” rääkis Tõnu Talvi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)