Pöide kirik kaotas katuse (9)

Pöide kirik kaotas katuse

HETKEL KATUSETA: Rändmeister OÜ eestööline Viktor Erm näitab kiriku vanu katusekonstruktsioone, mis tema arvates oleksid varsti kokku vajunud. Foto: Sander Ilvest

Eile hommikul sai Pöide kiriku juures uudistada kahte kolmandikku kiriku kõrvale maha tõstetud katusekonstruktsioonist. Nimelt algasid üleeile Pöide kiriku katuse kauaoodatud rekonstrueerimistööd.

Rändmeister OÜ eestöövõtja Viktor Ermi sõnul kulus neil neljapäeval terve päev selleks, et varem katusekividest puhastatud puidust katusekonstruktsioon kraanaga maapinnale tõsta. Kuigi puitosad kannatasid tõstmise välja, on selle detailid üsna mädad ja ilmselt oleks kivide raskus katuse varsti sisse vajutanud.

Ka maapinnal nõuab katuse tükeldamine hulka tööd, sest konstruktsioon meenutab kolmekordset kämpinguhoonet. Uued sarikad on maas juba valmis. Seniks kaeti kiriku võlvkuplid kilega.

Gerri Grünberg Pöide kiriku sihtasutusest ei suutnud telefonis oma rõõmu varjata. Kuigi seni on töömehed tegelenud vaid vana katuse lammutamisega, on tema teada uue katuseosa jaoks rahastus olemas ning riik on lubanud toetada kiriku katuse ehitust ka 2014 aastal.

“Olen päris kindel, et katus saab valmis,” oli Grünberg optimistlik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 970 korda, sh täna 1)