Mari Lepik sai pärimusspetsialistiks (2)

Seitsme uue pärimusspetsialisti hulgas sai kutsetunnistuse ka Mari Lepik Sõrvest.

Äsja lõppenud pärimuskultuuri spetsialisti kutse taotlemise voorus tõendasid oma oskusi kutsekomisjoni ning ekspertide ees pärimuskultuuris igapäevaselt tegutsevad sädeinimesed üle Eestimaa.

“Kuna mul ei ole pärimuskultuuri alast haridust, siis pärimuspetsialisti kutse taotlemine andis mulle võimaluse oma teadmiste ja oskuste osas erialaspetsialistidelt tagasisidet saada,” selgitas Mari Lepik, lisades, et nüüd ta teab, et ta senine tegevus on olnud asjakohane ja uurimis- ning õppimistöö väärib samas vaimus jätkamist.

Oma huvi pärimuskultuuri vastu põhjendas Mari Lepik sellega, et ta on elanud sõrulaste kultuuriruumis kogu oma elu.

“Muidugi on sõrulaste tänapäevane elulaad mõnevõrra teistsugune kui viiskümmend või sada viiskümmend aastat tagasi, aga elus kultuur peabki arenema ja muutuma,” märkis ta.

Mari Lepikul on käsil ka sõrvekeelse aabitsa koostamine. Koos väikese töörühmaga tegeletakse sõrve keele grammatika, väljendite ja sõnavara õppimise ning kirjapanemisega. Kui keegi tunneb, et oskaks, tahaks ja saaks sõrulaste aabitsaunistuse elluviimisel osaleda, siis võib julgesti ühendust võtta aadressil aabits@salmevald.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 942 korda, sh täna 1)