Kuressaare surnukamber on liialt väike (5)

Kuressaare linna ainus, haiglas asuv morg on haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul töötamas üsna kriitilise piiri peal.

Sarapuu kinnitusel oleks vaja Kuressaarde lisaks ühte kohta, kus kadunukesi hoida. See on üks mitmest probleemist, mis SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu sõnul lahendamist nõuaks.

Sarapuu võttis haiglaga seotud valupunktid kokku linnavolikogu linnakodanikukomisjoniga kohtudes. Üheks valusamaks probleemiks on Sarapuu sõnul haigla morgi vaid 9 kohta, mis on üsna tihti kõik hõivatud.

Vastates Saarte Hääle küsimusele, mida siis omaksed peaksid tegema, kui kohti enam pole, nentis Sarapuu, et ta tõesti ei tea. Kuigi morg on haiglas ja haigla oma, kasutavad seda ka matusebürood. Sarapuu näeb ühe võimalusena Kuressaarde nö kabeli või leinamaja ehitamist, kus oleksid ka meie seast lahkunute matuse-eelsed hoiustamistingimused.

Abilinnapea pole kuulnud

Kuressaare linna sotsiaalala abilinnapea Argo Kirss tõdes, et kuulis probleemist esimest korda selsamal koosolekul ja seega pole probleemiga süvitsi veel tegeletud.

”Sellised probleemid tuleb kindlasti lahendada. Ega siin midagi keerulist ei ole – istume haigla ja matusebüroodega ühise laua taha ja lepime kokku, millised on siin eri osapoolte kohustused,” ütles Kirss.

Saare maavanem Kaido Kaasik ütles, et usutavasti saavad ka teised omavalitsused (tegemist on siiski maakondliku tähtsusega objektiga – toim) selle küsimuse lahendamisel õla alla panna.

Viktor Sarapuu märkis kooslekul haigla üheks ehitusalaseks prioriteediks helikopteri maandumisplatsi ehitamist, mille teemalised arutelud ja rajamise protsess ise sai uue hoo sisse eelmisel aastal.

Kuressaare linn on seni kinni pidanud oma lubadusest, tegeledes Luha 2d kinnistu taolise sihtotstarbe andmisega ning Sarapuu ütles Saarte Häälele, et haigla poolt on sotsiaalministeeriumile esitatud ka taotlus sihitusega toetuse saamiseks just kopteriplatsi tarbeks. Kas toetus ka tuleb või ei, sel teemal jäi Sarapuu vastuse veel võlgu.

Buss on vana

Linnakodanikukomisjonis esinedes märkis Sarapuu ka muret haigla transpordi osas. Nimelt on haigla korraldanud seni patsientide transporti Tallinnas. Seda mitte kiirabi suunal, vaid juhul, kui keegi on suunatud uuringutele või erialaarsti juurde.

Viktor Sarapuu ütles, et kuigi patsiendid saavad sõita ka liinibussiga, on nende hulgas palju selliseid, kelle jaoks on keeruline näiteks Tallinnas omal käel liigelda. Hetkel on haigla jaoks selline teenus raskendatud, kuna buss on vananenud.

Sarapuu avaldas lootust, et ehk oleks võimalik haiglale muretseda uus buss. Ka selle küsimuse juures märkis maavanem, et siin tuleks pead kokku panna kõikidel omavalitsustel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 307 korda, sh täna 1)