Kuressaare linn tänas 2012. aasta tegijaid (FOTOD) (7)

Kuressaare linn tänas 2012 aasta tegijaid

HINNATUD TÖÖTAJA: Pikaajalise töötaja autasu pälvis linnapea Mati Mäetalult silmapaistva töö eest turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju. Foto: Sander Ilvest

Ühed kõnekamad tiitlid – aasta tegu ja aasta tegija – läksid mullu valminud Kuressaare tennisekeskusele ja Kuressaare linnateatri juhile Piret Raugile.

Kuressaare linnavolikogu esimehe Erik Keerbergi ja linnapea Mati Mäetalu pidulik vastuvõtt tõi eile õhtu hakul kultuurikeskusse läinud aasta tublimad.

Tänavune aasta tegu teeb Kuressaarele kui terviselinnale tunnustustseremoonial väljaöeldu kohaselt tõeliselt au. Parimad väljaselgitanute hinnangul on aasta teo sisuks ääretult dünaamiline mäng, mida saab iseloomustada kolme e-ga: elegantne, emotsionaalne ja energiline.

“Samal viisil võib iseloomustada ka aasta teo kordasaatjat, sest tema eriline vaist näha olemasolevatest oludest kaugemale, märgata väärt algatusi ning koondada enda ümber tegusaid ja pühendunud inimesi on äratanud imetlust,” ütles vastuvõtu õhtujuhina üles astunud Tõnis Kipper, kutsudes tunnustust kätte saama OÜ Saare Tennisekeskus juhatuse liikme Vjatšeslav Leedo.

Aasta tegija ja tema kolleegide jaoks oli läinud aasta ääretult tegus ja sisutihe, sellesse mahtus õnnestumisi, palju värskeid ideid ja etteasteid erinevais Eesti paigus. Piret Raugi head mõtted ulatusid linnateatri seinte vahelt kaugemale ja 2012. aastal andis ta mulluste parimate väljaselgitanute kinnitusel Kuressaarele midagi, mida oli juba kaua otsitud – linna päris oma loo.

“Alanud juubeliaasta tähistamisele lisab mündilõhnaline lossilegend küllaga kaalu juurde, seda enam, et näidendi tegevus toimub enam-vähem samal ajal, kui Arensburg linnaõigused sai,” tähendas Kipper.

Neid, kellele aasta jooksul saavutatu eest väärikad tunnustused üle anda, oli taaskord terve hulk. Kokku üle 30.

Pikaajalise töötaja autasu pälvisid silmapaistva ja kohusetundliku töö eest Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju ning täpselt niisama kohusetundliku töö eest finantsvaldkonnas ka linnavalitsuse raamatupidaja Eha Talvistu.

2012. aasta hoolekandjaks kuulutasid linnajuhid Kuressaare päevakeskuse juhataja Tiia Tammsalu, kelle kohta kinnitati, et ta on “väga hea organisaator, korrektne ja nõudlik nii enese kui teiste suhtes. Muuhulgas on ta andnud märkimisväärse panuse Kuressaare linna hoolekandesse, juhtides viiendat aastat linna suurimat sotsiaalasutust.”

Läinud aasta kõige tublim tervishoiutöötaja on aga Kuressaare haiglas pikaaegselt töötanud Helda Ehala. 2005. aastast töötab ta oma praegusel tööpostil õena haigla õendushoolduskeskuses, kus ta on väga hinnatud nii patsientide, nende lähedaste kui ka kolleegide seas. Viimased nimetasid teda aasta tervishoiutöötaja kandidaadiks üles seades soojade sõnadega Ema Heldaks.

Aasta korrakaitsja tunnustus anti eile Heigo Kipsile, kes on Kuressaare linna turvalisuse tagamisse panustanud aastakümneid ja kaitsnud korda mitmel rindel. Vanuse poolest juba noorel vanavanaisal on endiselt küllaga jaksu olla aktiivne mitmes liinis: ta valvab korda kaubandusobjektidel ning viib läbi joogatreeninguid ja vetelpäästekoolitusi.
Alates 1999. aastast on enam kui 40aastase vetelpäästestaažiga mees olnud igal suvel tegev Kuressaare supelrannas, osutades esmaabi ja ennetades ohtlikke olukordi.

Majandusvaldkonda kuuluvate tiitlite saajate osas vähemalt suurima üksikisiku tulumaksu maksjate seas võrreldes mullusega muutusi ei olnud. Endiselt oli suurim üksikisiku tulumaksu maksja Kuressaare haigla ning erakapitalil põhinevatest ettevõtetest olid suurimad tulumaksu maksjad Saaremaa tarbijate ühistu ja OÜ Merinvest.

Tunnustamist vääriv üksikisiku tulumaksu maksja ühe töötaja kohta oli mulluste tulemuste põhjal HT Laevateenindus OÜ. Üksikisiku tulumaksu suurima kasvuga ettevõtetena tunnustati Baltic Workboats ASi, EBC Ehitus ASi ning Empower ASi. Enim uusi töökohti loonud ettevõte oli 2012. aastal aga kaabli ja isoleeritud juhtmete tootmisega tegelev Ionix Systems OÜ.

Ilusad majad, tublid sportlased

Niinimetatud ehitusauhindadega premeeris linn 217 euroga kõige kaunimalt värvitud elumaju Kuressaares – Uus-Roomassaare 15 eramu, Lossi 23 ning Transvaali 60 kortermajad.

Esimene neist on linnajuhtide hinnangul väga hea näide Kuressaare vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis järjepideva korrektse tööga korrashoitud puithoonete kompleksist, teise puhul toodi välja korrektselt tehtud fassaadiuuendus, mis oma tonaalsusega sulandab hoone hästi olemasolevasse keskkonda.

Transvaali tänava maja on samuti hea näide vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndi piiril järjepideva tööga korrashoitud puidust kortermajast. Muuhulgas anti eile parima tiitel välja ka kahe viimase aasta jooksul Kuressaares ehitatud hoonete seast õnnestunuimale. Linna parima ehitise tiitli napsas seekord Kuressaare ametikooli disaini- ja tarbekunstierialade õppehoone Disainimajakas. Selle eest tunnustati kooli ennast, RTG Arhitektid OÜd ning EBC Ehitus ASi.

2012. aasta parim noor-sportlane on võrkpallur Liisel Nelis, kes on Eesti koondise liige, Eesti meister rannavolles, U18 tütarlaste võrkpallis Saaremaa Spordikooli võistkonnas ning on välja teeninud ka U20 rannavolle Euroopa meistrivõistluste 9. koha. Parimaks sportlaseks tunnistati Marek Niit, kelle iseloomustamiseks öeldi, et see mees teeb tänu oma väledatele jalgadele suure lombi taga suuri tegusid. Läinud aasta parima treeneri tiitli omanikuks kuulutati jalgrattatreener Riho Räim. Suurim tegu läinud aasta spordis oli Saaremaa kolme päeva jooksu korraldamine.

Kaunite kunstide valdkonnas tunnustasid Kuressaare linnapea ja volikogu esimees Saaremaa Ooperipäevade ema Marika Pärki ning jäägitult oma tööle pühendunud helitehnikut Ivo Aksiimi.

Säravaimad kultuuris ja hariduses

Kultuurialaseks aasta teoks tunnistati projekt “Hea kino aasta Kuressaares”. Tänu kultuuriministeeriumi toetusprogrammile 2011. aasta lõpul sai Kuressaare linnateater vajalikud tehnilised vahendid jätkamaks juba 2006. aastal algust saanud Teatrikinoga, aga seda juba uuel tehnilisel tasemel, mis võimaldab kvaliteetset kinopilti suurel ekraanil näidata.

2012. aastal jätkati kultuuriministeeriumi, kultuurkapitali ning linnavalitsuse toel juba mainitud projektiga, mis koosnes linnateatri põhitegevuse kõrval aastaringselt toimivast Teatrikino programmist, suvisest KuuKinost Kuursaalis ja aasta lõpul PÖFFist.

Kuna kogu see ettevõtmine on leidnud publiku sooja vastuvõtu ja toetuse, tunnustatigi selle projektijuhti ja PÖFFi koordinaatorit, linnavalitsuse kultuurinõunikku Heli Jalakat, programmijuhti ning linnateatri loomingulist juhti Aarne Mägi ning Pargi kultuurikeskuse juhti ja KuuKino projektijuhti Toomas Leisi.

Aasta haridusteo eest anti sel korral välja koguni kolm tunnustust. Esimene neist läks Kuressaare vanalinna kooli õppealajuhatajale Anne Pruulile, kelle kohta on öeldud, et ta on alati koolimajas kõigi jaoks olemas ning just selline peab üks õppealajuhataja olema, kes teab, kui erilised on kõik lapsed ja kui erilist hoolt nad vahel vajavad.

Teiseks aasta haridusteoks tunnistati Kuressaare noorte huvikeskuse eestvedamisel toimunud Saaremaa noortebändide festival, kolmas tegu on aga Saaremaa ühisgümnaasiumi keskkonnahariduskeskuse valmimine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 967 korda, sh täna 1)