Kuressaare “toimetulekukooli” tulevik sattus küsimärgi alla (10)

Kuressaare “toimetulekukooli” tulevik sattus küsimärgi alla

RAHA ON VÄHE: Piret Kaminskas-Ustel, kes sel fotol juhatab 2011. a veebruaris koolis peetud vabariigi aastapäeva aktust, tõdeb, et filiaali sulgemise põhjus on raha vähesus. Foto: Egon Ligi

Kallemäe kooli Kuressaare filiaali tegevuse jätkamine järgmisel õppeaastal on lahtine, kuna majanduslikel kaalutlustel on arutusel filiaali sulgemine ning selle õpilaste transportimine Kallemäe ja linna vahet.

“Sellised suundumused praegu tõesti on,” vastas Kallemäe kooli Kuressaare filiaali õppejuht Piret Kaminskas-Ustel küsimusele, kas jutul toimetulekooli võimalikest sulgemisplaanidest on tõepõhja all.

Teema päevakorda kerkimise põhjusteks on tema sõnul kahe maja suured ülalpidamiskulud. “Kallemäele ehitati ilus suur koolihoone, õpilaste arv on aga suhteliselt väike,” lausus õppejuht.

Linnas asuva Riigi Kinnisvara ASile kuuluva maja rendikulud on tema sõnul samuti päris suured.

Kaminskas-Ustel tõdes, et lapsevanemad, kes temaga kooli võimalikust sulgemisest rääkinud on, asjast kuigi hästi just ei arva.

Logistika on võtme-küsimus

Kuressaare sotsiaaltöö abilinnapea Argo Kirss, kelle enda laps õpib Suur-Põllu tänavas asuvas koolis, tunnistas, et on kuulnud plaanist filiaal sulgeda.

“Aga ei midagi täpsemat, sest tegemist on riigikooliga,” märkis ta. “Kuna linna toimetulekuklassides käijad on suures osas linna elanikud, muretseme, kuidas nende elukorraldus saaks normaalselt toimuda, aga koolikorralduslike küsimuste osas linnavalitsus paraku midagi teha ei saa – meil pole Kallemäe kooliga mingisugustki lepingut.”

Toimetulekukoolis õppiva lapse isana ütles Kirss, et talle teeb muret eelkõige logistika – kuidas erivajadustega lapsi linnast Kallemäele ja tagasi Kuressaarde transportima hakatakse.

“Liinibussiga pole see ju mõeldav,” lausus Kirss. “Kui aga kasutatakse eribussi, mis hommikul ühel kindlal kellaajal väljub ning laps bussi peale ei jõua, mida peavad siis tegema pered, kel autot ei ole?”

Kirsi sõnul viivad vanemad praegu oma lapsed toimetulekukoolist koju erinevatel aegadel. “Ka Kallemäelt laste äratoomine peaks sel juhul toimuma mitmes osas,” leidis Kirss. “Päris individuaaltransporti on palju tahta, aga kindlasti peaks viimine-toomine olema nii paindlik, et puuetega lastega perede praegune elukorraldus oluliselt ei kannataks.”

Argo Kirss möönis, et Kallemäe koolis on õpilaste jaoks kindlasti paremad tingimused kui Kuressaare filiaali väikeses hoones.

“See kompleks on seal ju tegelikult tohutult võimas, seal on ujula ja täismõõtmetes spordisaal, tunduvalt rohkem ruumi ja võimalusi,” rääkis Kirss. “Praeguse seisuga õpib seal aga ainult ligi 30 last – selge see, et ollakse mures koolihoone täitmise pärast.”

Kirsi sõnul on siiski veel vara teemat pikemalt kommenteerida. “Ma ei ole ametnikuna ega lapsevanemana kuulnud koolipoolset selgitust, kuidas nad plaanivad seda kõike korraldada.”

Lapsevanemad oodatud

“Asi on alles väga lahtine – esialgu ei ole midagi kindlat ega lõplikku,” ütles Kallemäe kooli direktor Kaire Kiil kooli Kuressaare filiaali võimaliku sulgemise kohta. “Kõik on arutelu tasandil.”

Küsimusele, kas lapsevanemate sõnal ka otsuse tegemisel kaalu on, vastas Kiil: “Just sellepärast korraldame 30. jaanuaril lapsevanemate koosoleku – et teada saada nende mõtted ja mured. Kuulame ära kõik arvamused ja edastame ministeeriumile.”

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peetersi sõnul on sellest, kas Kuressaare “toimetulekukool” jätkab sügisel tööd või mitte, vara rääkida. “Ühtki otsust tehtud ei ole,” tähendas ta.

Käesoleva õppeaasta algul alustas Kallemäe kooli Kuressaare filiaali viies klassis õpetööd 23 õpilast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 011 korda, sh täna 1)