Saarlane Kaidi Aksiim üllitas e-raamatu

Saarlane Kaidi-Katariin Aksiim alias Pääse Jalamil üllitas e-raamatu “Retke püüdmas”, kuhu kogus luuletused ja fotod aastaist 1994–2000.

Autori sõnul on kirjastuse Blurb e-poes müüdava teose näol tegemist lühikogumikuga kahesajast luuletusest, mis kirjutatud enam kui 13 aastat tagasi. “Need olid ajad täis kunsti ja teatrit ja teismelise unistusi,” ütles Aksiim.

“Eks ma ole alati maailma näinud positiivsetes värvides, alati uskunud headusesse ja sellesse, et inimloomus on tegelikult üdini hea,” ütles Aksiim. “Kahjuks on aga siin ilmas palju ka negatiivsust ja kadedust – eks sealt need tunded, mis luuletusteks said, tulid.”

Aksiimi sõnul kirjutas ta need luuletused peamiselt endale – nagu päevikut.

“Tol aastal, kui me Kuressaare linnateatris “Charley tädi” mängisime (aastal 2001 – toim), kohtasin väga armsaid inimesi ja kuidagi naljatades tuli välja, et olen sahtlisse kirjutanud,” rääkis Aksiim. “Üllar Saaremäele meeldisid mõned neist nii väga, et ta andis need Doris Karevale lugeda.”

Kaidi sõnul nägi Kareva suuremat annet siiski fotodes, mida autor oli kasutanud luuletuste taustana.

“Mis mind aastaid hiljem fotograafiat õppima viis ja mis on tegelikult südamelähedasem ja tänaseks ka minu töö,” tähendas Aksiim.

Oma tööd fotograafina iseloomustas ta sõnadega: “Super palju vedamisi, väga huvitavaid kohtumisi, super shoote ja fotosid.”

Raamat “Retke püüdmas” on müügil e-raamatuna Blurbi e-poes.

“Trükkisin ainult kolm eksemplari trükiprooviks, hoopis ühe teise fotoraamatu jaoks,” märkis autor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 478 korda, sh täna 1)