Eelistused: kohustuslik ja eestimaine

Saare maakonna raamatukogude koostatud edetabelid möödunud aasta populaarsematest teostest annavad tunnistust sellest, et lugejad laenutavad enim kohustuslikku ja kodumaist kirjandust.

Saare maakonna keskraamatukogu direktori Anu Vahteri andmeil laenutavad lugejad kõige rohkem kohustusliku kirjanduse hulka kuuluvaid teoseid. “Vabatahtlikult loetavate” teoste hulgas on aga nii eesti kui välisautorite loomingut.
Võimsalt troonib esikohal Bulgakovi “Meister ja Margarita”. Ka teisele kohale jäänud “Dorian Gray portree” Oscar Wilde`ilt kuulub õpilaste kohustusliku lektüüri hulka.

Vahteri sõnul loevad saarlased meelsasti eesti autorite loomingut. “Populaarsed on “Minu”-sarja teosed, Vahur Kersna “7×7″, Erik Tohvri raamatud,” tõi direktor näiteid. Samas kuulub edetabelisse ka välisautorite teoseid, näiteks Sofi Oksaneni “Puhastus”, Stieg Larssoni “Tüdruk, kes mängis tulega” ning endiselt Elizabeth Gilberti “Söö, palveta, armasta”.
“Lõplikku tõde sellest edetabelist siiski ei selgu, arvestama peab nii tagastustähtaegade kui ka sellega, mitu eksemplari üht või teist teost on,” lausus Anu Vahter.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 193 korda, sh täna 1)