Tornimäe noortekeskuse köök sai uue ilme (1)

Tornimäe noortekeskuse köök sai uue ilme

SAMM PAREMUSE POOLE: “Iga uus ja korda tehtud ruum on samm paremuse poole,” rõõmustas Pöide vallavanem Jüri Linde tehtut hindavalt vaadates. Tagaplaanil valla kultuuritöö juht Krista Riik. Foto: Sander Ilvest

Novembri keskel alguse saanud uuenduskuur Tornimäe rahvamajas tegutseva noortekeskuse köögis on lõppenud. Lisaks köögi renoveerimisele sai remondi käigus endale uue tööruumi Pöide valla noorsootöötaja Liina Luik.

Virsikuvärvi seinad, uus põrand (enne kivist, nüüd PVC-katte all), laevalgustus jm loovad noortele sobivad eeldused tegutsemiseks, rääkis vallavanem Jüri Linde. Ehitustöid tegi Ores Ehitus.

Köögi kujundanud Pöide valla kultuuritöö juht Krista Riik rõõmustas, et kokandustunnid saavad noortel nüüd edasi minna. Köögis on olemas ka tõmbekapp, kuid siiski oli Krista Riigil edastada palve, et kui keegi juhtub parasjagu vahetama oma köögimööblit ning vana pole kuhugi panna, oleksid Tornimäe noored selle endale saamise üle väga õnnelikud.

Pöide valla noorsootöötaja Liina Luik väljendas heameelt, et tal on nüüd eraldi ruum. Eks noorsootöötaja ametis tule ju vahel ka noori nõustada ja olla psühholoogi rollis – mõnigi tuleb ja arutab neid asju, mida teiste ees ei taha. Samas annab privaatne ruum võimaluse segamatult projekte kirjutada.

Valla omaosalusega sai köögiesine ruum uue ripplae ja selle seinad uue värvi. Remont läks maksma 6424 €, millest 6000 € tuli haridus- ja teadusministeeriumilt.

Järgmistest plaanidest rääkis Jüri Linde, et alumiste ruumidega lähevad nad juba mitmendale katsele, et EASist rahastust saada. Keldrikorruse tühjadesse ruumidesse, mis praegu kasutuna seisavad, saaks siis teha bändiruumi ning panna lauatennise- ja piljardilaua. Et keldrisse pääseda, tuleks ehitada ka uus trepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 550 korda, sh täna 1)