Saarekoll toimub veebruaris (1)

Küünlakuu viimasel nädalavahetusel saab Orissaare vallas Tagavere karjääris taas näha Saaremaa suurimat maasturite orienteerumisvõistlust, EAL Eesti 4x 4 offroad karikasarja 2013 hooaja avalööki. Üritus kannab nime Saarekoll.

Tänavuse Saarekolli peakorraldaja, offroadiga ise juba kümme aastat tegelenud Aare Tiitma ütles, et ehkki registreerimine ei ole veel avatud, on teada, et osalemas on paar meeskonda Saaremaalt, mõned Läti tippvõistkonnad ning loodetavasti saab näha ka paari Venemaa võistlejat.

Küsimusele, kuidas ettevalmistused korralduslikult sujuvad, vastas peakorraldaja, et ta loodab suuresti ka kaasoffroaderite abile ja toetusele. Seni on olnud väga positiivne suhtumine näiteks Leisi valla ja Ida-Saare piirkonnakonstaabli Hillar Peegli poolt.

Publik saab näha traditsioonilist Tagavere karjääri katset. Mujale on raske ilma vastava transpordivahendita lähedale pääseda. “Alati peab arvestama, et võistlusmasin on kõrgendatud ohu allikas, ükskõik, kas ta liigub või seisab,” hoiatas peakorraldaja.

Saarekoll algab reedel, 22. veebruaril ning lõpeb laupäeva õhtul. Võistluse lõpetamine on aga 24. veebruari hommikul. Möödunud aastal jäi Saarekoll ära osaledasoovijate vähesuse tõttu, seekordne Saarekoll toimub kuuendat korda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 832 korda, sh täna 1)